Zęby osób dorosłych – jak o nie dbać?

05.06.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #zęby   #higiena   #dentysta   

Nie od dziś wiadomo, że nie tylko dziecięce uzębienie, lecz również zęby osoby dorosłej wymagają szczególnej pielęgnacji. Zobacz, jak dorośli powinni dbać o stałe zęby.

 

Zęby stałe towarzyszą człowiekowi przez kilkadziesiąt lat życia. Nietrudno się więc domyślić, że o zęby stałe trzeba nieustannie dbać. Odpowiednia dbałość o zęby i prawidłowa higiena jamy ustnej wywierają pozytywny wpływ na stan uzębienia, a także zmniejszają ryzyko występowania próchnicy i chorób jamy ustnej. Nie czekaj i sprawdź, jak dbać o zęby stałe.

Stałe zęby - jak o nie dbać?

Regularne mycie zębów

Nawet małe dzieci wiedzą, że regularne mycie zębów jest bardzo ważne w codziennej pielęgnacji jamy ustnej. Niestety rzeczywistość pokazuje, że zarówno dzieci jak i dorośli, nie zawsze pamiętają o regularnym szczotkowaniu uzębienia. Ile razy dziennie należy myć zęby? Mówi się, że mycie zębów jest konieczne po każdym posiłku. Jednak optymalnym rozwiązaniem okazuje się szorowanie uzębienia od dwóch do trzech razy dziennie. Przy czym pamiętajmy, że każdorazowe mycie zębów powinno trwać nie mniej, niż dwie minuty.

Prawidłowa higiena jamy ustnej

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mycie zębów szczoteczką okazuje się niewystarczające, a o uzębienie trzeba dbać nawet w przerwach między szczotkowaniem. W tym celu doskonale sprawdzą się niedrogie nici dentystyczne, a także specjalistyczne płyny do płukania jamy ustnej. Warto także pamiętać, że dziś na rynku można kupić płyn do płukanie jamy ustnej w małym opakowaniu, który bez problemu możemy zabrać ze sobą do pracy, w podróż lub na spotkanie towarzyskie.

Regularne kontrole stanu uzębienia

Choć mycie zębów każdego dnia i dodatkowa higiena jamy ustnej są codzienną praktyką znacznej części Polaków, to niestety nie każdy pamięta, że regularna kontrola stanu uzębienia również jest konieczna. Regularne wizyty u dobrego dentysty, a także kontrola stanu uzębienia u profesjonalnego ortodonty powinny odbywać się co najmniej raz na pół roku. Nie zapominajmy przy tym, że wszelkie nieprawidłowości występujące w jamie ustnej, a zwłaszcza krzywe uzębienie, szpary między zębami stałymi lub żeby wyrastające w nieodpowiednim miejscu, niezwłocznie musi zobaczyć sprawdzony ortodonta. Adres dobrej kliniki ortodontycznej, a także cennik usług ortodontycznych znajdziemy między innymi na stronie http://www.orto-magic.eu/

Zdrowa dieta każdego dnia

Warto pamiętać, że codzienna dieta ma nieodłączny wpływ na stan naszego uzębienia. Kolorowe napoje pełne białego cukru i szkodliwych słodzików, wywierają wysoce negatywny wpływ na zęby. Nie zapominajmy także, że nieprawidłowa dieta, niezrównoważony sposób odżywiania, a także spożywanie produktów spożywczych pełnych chemicznych dodatków powoduje, iż organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania. A z kolei nieprawidłowo funkcjonujący organizm szybko daje się we znaki także na zębach, które żółkną, szybciej się psują, chorują i przedwcześnie wypadają.

 

To może Cię także zainteresować:
Nowotwory tarczycy – rosnące zagrożenie dla młodych ludzi
SPA to ukojenie nie tylko dla ciała
Zgrzytanie zębami – jaki jest powód i jak temu zapobiec?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze