Zalety szlifierek akumulatorowych

21.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #szlifierka   #akumulator   

W dzisiejszych czasach elektronarzędzia zasilane za pomocą akumulatorów cieszą się ogromną popularnością. Cóż nie da się ukryć, że są bardziej funkcjonalne od maszyn wymagających podłączenia do sieci. Co ważne takie urządzenia są bezpieczne i można używać ich nawet w trudnych warunkach. Niestety ich cena może początkowo odstraszać miłośników majsterkowania, bo nie nalezą do taniego wyposażenia, lecz ich zalety są w stanie zrekompensować tę niedogodność.

 

Zalety szlifierek na akumulator

Rodzina szlifierek zasilanych za pomocą akumulatora jest bardzo duża. Wykonując prace przy obróbce metalu, bądź inne, które będą wymagały użycia maszyn warto posiadać w garażu szlifierkę kątową, oscylacyjną czy mimośrodową, które na pewno sprawdzą się w każdej sytuacji. Co ważne maszyny akumulatorowe są bardzo wygodne i mobilne, co w dużej mierze wpływa właśnie na ich popularność. Nie wymagają podłączenia do sieci, więc idealnie sprawdzą się tam, gdzie tradycyjne urządzenia z powodu braku zasilania nie mogą być użyte.

 

Do głównych zalet takich urządzeń warto zaliczyć również:

  • małą wagę szlifierek, co powoduje, że są praktyczne w użytkowaniu
  • bardzo prosta obsługa
  • niezawodność
  • bezpieczeństwo podczas pracy. Nowoczesne szlifierki posiadają specjalny system, który odprowadza pyły powstałe podczas obróbki, co nie da się ukryć wpływa bezpośrednio na komfort pracy.

 

Wady szlifierek

Niestety jak chyba każdy sprzęt tak i szlifierki mają swoje wady. Do największej trzeba zaliczyć ograniczone możliwości pod względem czasu pracy. Czas pracy szlifierki jest ograniczony przez akumulator. Im większy zakres prac tym akumulator szybciej ulegnie wyczerpaniu. W takich sytuacjach, by nie przerywać wykonywanych czynności, warto zaopatrzyć się w dodatkową baterię, która będzie ściśle dopasowana do modelu posiadanej szlifierki. Z zakupem ich nie ma problemu.

 

Tania szlifierka czy ta z górnej półki?

Przedziały cenowe szlifierek akumulatorowych są duże. Kupując takie urządzenia warto najpierw zastanowić się do jakich celów mają być wykorzystywane Jeśli nie przewiduje się systematycznej pracy z ich użyciem, inwestowanie w modele z górnej półki będzie mijało się z celem, gdyż należy wziąć pod uwagę, że bateria w długo nieużywanej szlifierce może stracić swoje właściwości, co będzie wiązało się z koniecznością zakupu nowego akumulatora. Jeśli jednak takie maszyny będą w ciągłej eksploatacji jak najbardziej zakup najlepszej jakości szlifierek, znanych i cenionych producentów będzie najlepszym rozwiązaniem.

 

Dobra szlifierka-ile trzeba wydać?

Niestety szlifierka kątowa akumulatorowa dobrej jakości słono kosztuje, choć na cenę będzie wpływał też fakt czy jest kupowana w zestawie z akcesoriami czy nie. Ceny dobrych szlifierek zaczynają się od kilkuset złotych, czyli nie są to inwestycje na każdą kieszeń, lecz czasem warto zaoszczędzić i kupić najlepszej jakości urządzenie niż kusić się na tani sprzęt jednorazowego użytku. Kupując towary znanych i cenionych producentów można mieć pewność, że cena będzie jak najbardziej adekwatna do jakości.

 

To może Cię także zainteresować:
Jak spędzać mniej czasu w mediach społecznościowych?
Czy warto postawić na monitoring bezprzewodowy?
Bezpieczna i wygodna podróż - wybieramy transporter dla pupila

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze