Zakup suplementów diety - przez Internet, w aptece czy w markecie?

26.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #fit   #suplement diety   #internet   #apteka   #market   #zakupy   

Obecnie sklepy zaskakują nas bardzo szerokim asortymentem. Pomiędzy półkami pełnymi zdrowej żywności, napojów, rozmaitych artykułów spożywczych, a także produktów kosmetycznych, znajdujemy coraz więcej preparatów oferujących szerokie spektrum działania. Są to kompleksy witaminowe, preparaty na odchudzanie, wspomagające budowanie masy mięśniowej i wiele innych. Czy jednak można zaufać produktom tego typu, które sprzedawane są w markecie, a nie w aptece bądź renomowanym sklepie z suplementami?

 

Pewna apteka na pierwszym miejscu

Jeśli jesteśmy już pewni, co do tego, że dany suplement diety jest nam niezbędny, zastanówmy się, gdzie udać się po jego zakup. W pierwszej kolejności do głowy przychodzi apteka i trudno ukryć, że to jeden z lepszych wyborów. Największym atutem jest możliwość uzyskania porady od farmaceuty. Oczywiście nierzadko konsultujemy się z lekarzami w tej kwestii, jednak to właśnie w aptece dowiadujemy się o tańszych odpowiednikach i możemy liczyć na fachową, naprawdę rzetelną poradę.

W aptece mamy również największy wybór suplementów, a jeśli brakuje konkretnego produktu można go zamówić bądź dowiedzieć się, czy jest dostępny w innym punkcie aptecznym należącym do tej samej sieci. Cena wyższa niż w markecie bądź z internetowego źródła? Być może, jednak zdrowie i bezpieczeństwo stosowania powinno być dla nas najważniejsze. Jeśli już liczymy na nieco niższe ceny, możemy pokusić się o porównanie cen w aptekach, ale internetowych. I tu pojawia się pewna wątpliwość...

Czy internetowe apteki to pewne źródła, godne polecenia, a proponowane produkty, dziwnym trafem niedostępne w punktach stacjonarnych będą bezpieczne w stosowaniu? Rzadko zwracamy na to uwagę, a to duży błąd, bo ofert oszustów internetowych nie brakuje. Jak zatem podołać internetowym zakup? Najlepiej wybierając znaną aptekę, która po prostu swoją sprzedaż rozszerzyła w sieci. Ponadto w całej Unii Europejskiej obowiązuje przepis, wedle którego legalnie działające apteki internetowe, na swoich stronach powinny mieć umieszczone logo. Nie jest ono trudne do znalezienia i rozpoznania, bo to biały krzyżyk z czterema paskami umieszczonymi w tle, gdzie trzy są koloru zielonego, natomiast jeden koloru szarego. Po kliknięciu w takie logo odbiorca zostaje przekierowany do Centrum Systemów Informacyjnych Zdrowia, gdzie można znaleźć informacje odnośnie apteki oraz uzyskanego zezwolenia Inspektoratu Farmaceutycznego.

Suplementy w marketach – ważny nie tylko termin ważności

Wiele z dostępnych produktów farmaceutycznych bez recepty, jak i właśnie suplementów diety, możemy znaleźć również w dużych marketach. Tu głównym problemem jest fakt, że nie ma kogo się poradzić odnośnie wyboru. Jest to zatem propozycja dla osób, które mają już przetestowany dany produkt i szukają tego konkretnego.

W przypadku zakupu suplementów w marketach, największą uwagę należy zwracać na termin ważności. Poza tym to jeszcze jedna kwestia, o której zwykle zapominamy. Nie bez powodu na opakowaniach zdecydowanej większości leków, rozmaitych produktów medycznych, jak i właśnie suplementów, istnieje wzmianka o konieczności przechowywania w miejscu suchym i zacienionym. Innym razem mowa jest o miejscu bez dostępu światła. Tak czy owak, jakiekolwiek preparaty medyczne nie powinny być narażone na działanie wysokiej temperatury i/lub światła, nawet sztucznego. A jak jest z suplementami w marketach? Niestety goszczą na półkach dobrze oświetlonych, bo przecież muszą zostać tak wyeksponowane, by zachęcały do kupna. Światło sztuczne działa na nie w taki sam sposób, jak na produkty kosmetyczne. Nie oznacza to, że taki suplement od razu spowoduje zatrucie czy innego rodzaju dolegliwości, ale pojawia się sporo wątpliwości, odnośnie zmieniających się właściwości artykułów narażonych na tak długą ekspozycję sztucznego oświetlenia.

Jeśli do naszych rąk trafia suplement, który pochodzi ze stosunkowo nowej partii, termin ważności wskazuje, że jest to produkt „świeży”, nie trzeba się go aż tak obawiać. Z pewnością jednak wspomaganiu organizmu nie będzie sprzyjać wybór jakichkolwiek preparatów medycznych, które zostały przecenione ze względu na upływ terminu ważności.

Nie cena decyduje o jakości

Cena jest nierzadko wyznacznikiem suplementów, które wybieramy. Do tego dochodzi mimo wszystko pewnego rodzaju moda na suplementację. Koleżanka poleciła, kolega schudł, przyjaciółka ma piękne włosy, a jej mąż pozbył się nadwagi. Kierujemy się tym, co widzimy, słyszymy, a co niekoniecznie ma związek, bądź jedynie niewielki, ze stosowaniem suplementów.

Wybór powinien być zatem podyktowany własnymi potrzebami i oczywiście z uwzględnieniem indywidualnego zapotrzebowania. Na koniec zaś nie można kierować się jedynie ceną, bo ta przecież musi iść w parze z jakością. Jeśli ma być zdrowo i bezpiecznie, to niech będzie naturalnie, z pewnego źródła i nie w promocji.

Naturalne suplementy dostępne w Star-Life.pl.

 

To może Cię także zainteresować:
Torba dla młodej mamy – co musisz wiedzieć przed zakupem?
Zakupy na odległość - prawa konsumenta
Nowotwory tarczycy – rosnące zagrożenie dla młodych ludzi

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze