Zakończył się Festiwal Scharwenkowski w Szamotułach

04.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #koncert   #festiwal   #szamotuły   

W piątkowy wieczór 30 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie VIII Festiwalu im. Philippa i Xawera Scharwenków. Wybitni muzycy oraz utalentowana młodzież od niedzieli 25 czerwca czarowali szamotulan urokliwą muzyką klasyczną. W Spichlerzu znajdującym się na terenie Muzeum Zamek Górków w Szamotułach codziennie odbywały się koncerty podczas, których artyści prezentowali rozmaity repertuar. Oczywiście nie zabrakło utworów braci Scharwenków.

 

W oficjalnym zakończeniu tegorocznego Festiwalu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Szamotulski reprezentowała Przewodnicząca Rady Maria Przybylska, która nie kryła uznania wobec pracy organizatorów - Fundacji Pro Cello i szamotulskiego Muzeum.

Zgromadzona publiczność w piątkowy wieczór wysłuchała koncertu Baltic Neopolis Quartet i Aleksandry Rykowskiej.

 

To może Cię także zainteresować:
Siedem dni…
Wykłady w ramach Akademii Niepodległości w Nowym Tomyślu
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze