Zadbaj o siebie i swój dom na wiosnę!

02.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #woda   #porządki   #twarda woda   

Wiosna już za pasem. To idealny czas na zmiany, metamorfozy oraz zadbanie o siebie i swoje otoczenie. Wprowadzenie tych planów w życie może być prostsze niż Ci się wydaje. Znamy łatwy sposób na piękną skórę, lśniące włosy i... szybkie wiosenne porządki. Chcesz go poznać?

 

Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy stosować wodę odpowiedniej jakości. Dlaczego?

Żyjemy w Polsce. Większość z nas korzysta z wody wodociągowej, która jest kompleksowo oczyszczana. Problemem pozostaje jednak twardość wody. Objawia się chociażby kamieniem w czajniku, jednak powoduje wiele innych szkód, których nigdy byśmy z nią nie powiązali.

 

Twarda woda w codziennym życiu

Czy kiedykolwiek pomyślałabyś, że przesuszone, szybko przetłuszczające się włosy to skutki wysokiego stopnia twardości wody? Często myślimy, że nasze urodowe problemy są związane zupełnie z czymś innym, a to nieprawda.   

Czym właściwie jest twarda woda? Tego dowiesz się na stronie http://www.zmiekczacze.com/twarda-woda/

Twardą wodą ciężko dokładnie spłukać kosmetyki, w tym szampony i odżywki. W konsekwencji, pomimo naszych starań, na włosach pozostają ich resztki. Przez to szybciej się przetłuszczają, tracą blask, wyglądają jakby były zniszczone.

Ponadto częste kąpiele w wodzie o wysokim stopniu twardości mogą skutkować przesuszeniem skóry. Stosujesz masę balsamów, masła do ciała, kremy i nie widzisz efektów? Przy notorycznym braniu prysznica w twardej wodzie odczucie poprawy będzie raczej niemożliwe.

Większość z nas nie lubi sprzątać, a wykonywanie tego typu czynności kojarzy się z wysiłkiem i marnowaniem czasu. Twarda woda i w tym przypadku okazuje się być naszym wrogiem. Pozostawia ciężki do usunięcia osad, który gromadzi się na kafelkach, zlewach, bateriach prysznicowych. Zazwyczaj ma wpływ na zmianę jakości pranych tkanin. Przez nią z biegiem czasu stają się szorstkie, wyblakłe. Jeżeli korzystamy ze zmywarki istnieje duże prawdopodobieństwo, że płukane w niej naczynia staną się matowe.

 

Najlepsze rozwiązanie?

Twarda woda może powodować wiele problemów, jednak pozbycie się tego kłopotu jest bardzo proste! Centralny zmiękczacz wody powinien zażegnać wszelkie niedogodności powodowane wysokim stopniem twardości wody.

Zmiękczacz wody jest urządzeniem, które zatrzymuje substancje odpowiedzialne za twardość wody. W rezultacie otrzymujemy miękką wodę doskonałą do sprzątania i dbania o siebie. Obecnie jednym z najpopularniejszych modeli jest designerski Ecoperla Toro.

 

Z miękką wodą sprzątanie to pestka!

Miękka woda ma idealne napięcie powierzchniowe, dzięki czemu doskonale spłukuje wszelkiego rodzaju detergenty. Sprzątanie łazienki zajmie 5 minut zamiast 20. Dzięki niej zaoszczędzisz nie tylko czas, ale tez pieniądze wydawane na środki czystości.

Bluzki, sukienki, spódnice, wszystkie ulubione rzeczy po praniu zachowają swoje pierwotne kolory, będą miękkie i delikatne.

 

Piękna na wiosnę

Miękka woda będzie miała wpływ na poprawę stanu włosów i skóry. Będziemy wyglądały na bardziej zadbane, wypoczęte. Gama różnego typu kosmetyków pielęgnacyjnych nie będzie już potrzebna.

Dzięki zmiękczaczowi wody tak dobry stan utrzyma się przez cały rok.

 

Po pierwsze woda!

Zanim więc zainwestujesz w kolejną tubę balsamu do ciała, szampon do włosów, czy proszek do prania najpierw zastanów się nad stanem wody w swoim domu. Efekty użytkowania tych wszystkich rzeczy będą lepsze, jeżeli zastosujesz miękką wodę. Wiosna to czas zmian, a te związane z domem i urodą będą łatwiejsze, jeśli zaczniesz od zmiany jakości wody.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy wsparciu merytorycznym sklepu internetowego oferującego rozwiązania w zakresie uzdatniania wody Ultrafiltracja.pl

 

 

To może Cię także zainteresować:
Zabezpiecz dom przed złodziejem!
Wspólny pokój dla rodzeństwa to nie koniec świata
Wyjdź z domu! To najpiękniejsza pora roku!

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze