Zabezpiecz dom przed złodziejem!

29.09.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #zabezpieczenia   #bezpieczeństwo   #złodziej   #kradzież   

Wiele osób marzy o swoim własnym domu. Nie każdy może sobie jednak na to pozwolić. Gdy już jednak się to uda, to zazwyczaj robimy wszystko, aby nasz dom zabezpieczyć przed nieproszonymi gośćmi, którzy mogą nie tylko nas okraść ale również zagrozić naszemu bezpieczeństwu. W jaki sposób więc uchronić nasz dom przed włamaniem?

 

Zainwestuj w dobry alarm

Najczęściej spotykanym zabezpieczeniem domów przed włamaniem jest w dzisiejszych czasach alarm. Mamy spory wybór alarmów. Mogą one działać całkowicie bezprzewodowo, co jest niestety dosyć kosztowne, bądź możemy zdecydować się na alarm przewodowy. Decydując się na tę drugą wersję alarmu warto zaplanować jego instalację przed tynkami w domu. Koszty będą znacznie mniejsze, oraz pracy będzie mniej. Osprzęt do alarmu przewodowego jest znacznie tańszy więc warto instalację poprowadzić wraz z instalacją elektryczną.

Rodzaje czujek alarmowych

W sprzedaży jest kilka rodzajów czujek alarmowych. Najpopularniejsze są te najtańsze. Warto jednak trochę dopłacić i zdecydować się na montaż czujek, które będą odporne na zwierzęta domowe. Dzięki temu nawet gdy zostawimy zwierze w domu, to nie będzie ono wzbudzać alarmu.
Ciekawym wyborem są również czujki zewnętrzne. Są one z reguły bezprzewodowe. Pozwalają na wykrycie intruza na zewnątrz naszego domu. Oprócz tego warto wiedzieć, że nie reagują one na zwierzęta więc nie pomylą zwierzęcia z człowiekiem.
W sprzedaży są również czujki czadu, ognia, gazów. Warto również rozważyć ich zakup.

Zabezpiecz swoje okna roletami

Od jakiegoś czasu popularnością cieszą się również rolety zewnętrzne, które montuje się na oknach. Niektórzy montują je tylko na dolnej kondygnacji domu. Jest to jednak spory błąd. Jeśli rzeczywiście chcemy zabezpieczyć dom przed włamaniem, a także przed uszkodzeniem okien, czy nawet drzwi, to warto rolety zewnętrzne zamontować we wszystkich oknach i drzwiach w naszym domu niezależnie od tego, na jakim poziomie się one znajdują.
Rolety nie są jednak tanie i z tego powodu wiele osób rezygnuje z ich montażu. Za cenę rolet możemy w domu zamontować naprawdę rozbudowany system alarmowy. Jeśli jednak stać nas na zakup rolet to warto to zrobić. Ciekawym rozwiązaniem jest również połączenie rolet z alarmem domowym. Jeśli zdecydujemy się na automatykę rolet, to możemy tak zaprogramować ją, aby rolety odsuwały się i zasuwały o określonych porach dnia i nocy. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, ponieważ dzięki temu możemy oszukać potencjalnych złodziei, którzy obserwują nasz dom.

Jaki jest koszt alarmu i rolet?

Cena jaką przyjdzie nam zapłacić za rolety na zewnątrz oraz alarm zależy od naszych wymagań. Możemy zakupić sprzęt z najwyższej półki, który będzie bardzo kosztowny, bądź wybrać taki, który spełni nasze wymagania i nie będziemy go rozbudowywać w przyszłości.
Alarm, to wydatek około 3000-5000 złotych. Dużo zależy od ilości i rodzaju czujek jakie zamontujemy. Rolety to natomiast koszt około 1000 złotych na jedno okno. Nie jest to mało, warto jednak jak najbardziej takie koszta ponieść, aby zabezpieczyć nasz dobytek.

 

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Grako.pl

 

 

To może Cię także zainteresować:
Urządzamy ogród dla dużych i dla małych
Jakie czynniki pozwolą Ci na kontrolę smaku domowego bimbru?
Inteligentne urządzenia w naszym domu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze