Z polskiego na nasze: co to znaczy, że parking jest długoterminowy?

26.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #parking   #lotnisko   #auto   #samolot   

Parkingi lotniskowe dzieli się umownie na krótko, średnio i długoterminowe. Patrząc na zdjęcia, odróżnić ich się nie da. Spojrzenie do cennika wyjaśnia więcej, ale okazuje się, że niekoniecznie wszystko.

 

Różnica powinna tkwić tylko w cenie

Różnica między trzema wymienionymi we wstępie typami parkingu powinna tkwić tylko w cenie. Taki parking długoterminowy, jak https://modlinparking.pl/parking/dlugoterminowy/ powinien opłacać się przede wszystkim przy dłuższym pozostawieniu auta, natomiast doba na krótkoterminowym nie tanieje tak bardzo wraz z wydłużeniem postoju. Brutalnie mówiąc (ekonomia jest przecież brutalna), chodzi o to, żeby ograniczyć przyjazdy klientów mniej opłacalnych. Mówiąc mniej brutalnie – taki układ pozwala optymalizować dochody i jednocześnie utrzymać parking w najlepszym stanie, żeby korzystanie z niego naprawdę było wygodne. Tyle teorii, okazuje się bowiem, że w praktyce czasem cena to nie wszystko, co wyróżnia parkingi długoterminowe.

Wylatujesz na krótko?

To po co ci wygoda! Są takie parkingi, w których ktoś pomyślał (lub wydawało mu się, że pomyślał) i ten krótkoterminowy zorganizował najbliżej terminalu, zapominając nawet o transferze. No tak, bo przecież przy krótkich wakacjach to nagle mniejszy bagaż się zabiera, prawda? Krótkoterminowe parkingi bywają też gorzej zabezpieczone (krótszy czas postoju to przecież mniejsze ryzyko) i nieutwardzone (ostatecznie, może deszcz nie spadnie i parking nie zamieni się w tor off-roadowy). To oczywiście nieuczciwe i naganne, ale zdarza się co jakiś czas, więc trzeba dobrze pilnować nie tylko cennika, ale i opisu parkingu.

Różnice w obsłudze

W praktyce nie powinno być żadnych różnic w obsłudze pasażerów korzystających z parkingu krótkoterminowego i długoterminowego. Zgoda – z przyczyn technicznych czasem nie można zaproponować transferu w tym samym czasie, ale również wtedy wszystko powinno być tak zorganizowane, żeby żaden z klientów nie czuł się pokrzywdzony.

Tak samo – z różnych powodów na przykład toaleta nie może być tak samo blisko wszystkich miejsc na parkingu, to oczywiste. Ale nie może być tak, żeby na parkingu długoterminowym byłą darmowa, a na krótkoterminowym – płatna. Po raz kolejny jednak okazuje się, że i na takie pomysły mogą wpaść niektórzy Janusze parkingowego biznesu. Jeśli chcesz podróżować komfortowo, nie wybieraj ich parkingów – tylko przysporzą ci zmartwień.

 

To może Cię także zainteresować:
Jak spędzać mniej czasu w mediach społecznościowych?
Masz nową firmę i myślisz o zakupie auta? Poznaj zalety leasingu
Czy warto postawić na monitoring bezprzewodowy?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze