Z garażem czy bez? Jakie domy parterowe wybierali mieszkańcy wielkopolski w 2016 r.?

22.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #dom   #trendy   #z garażem czy bez   #projekt   

Wraz z budową domu stajemy przed szeregiem decyzji, które należy podjąć, by móc cieszyć się w pełni funkcjonalnym miejscem. Wśród nich znajduje się dylemat związany z posiadaniem garażu. Jeszcze kilka lat temu popularne były domy z osobnym garażem, ale obecnie inwestorzy coraz częściej decydują się na umieszczenie go w bryle domu. Jakie aspekty przemawiają za wyborem obu rozwiązań?

 

Statystyki mówią same za siebie – w 2016 roku aż 65% inwestorów z województwa wielkopolskiego decydowało się na wybudowanie domu z garażem w bryle, a jedynie 35% bez niego. Tak duża dysproporcja jest z pewnością związana ze zwiększeniem się liczby samochodów osobowych na gospodarstwo domowe, a także innymi tendencjami na rynku nieruchomości – Polacy zarabiają coraz więcej, wyprowadzają się na przedmieścia i potrzebują funkcjonalnego domu, który będzie spełniał ich wszystkie oczekiwania.

Projekt domu E-183 WAX1086

Warto wspomnieć, iż wyjątkowo dobrze prezentują się garaże wkomponowane w bryłę równie chętnie wybieranych domów parterowych - urozmaicają ją i powiększają wizualnie. Lecz zarówno domy z garażem, jak i bez niego mają swoje zalety. Zobacz, jakie walory decydują o wyborze konkretnego rozwiązania.

Dom z garażem w bryle – dlaczego warto?

Projekty domów parterowych z garażem są nie tylko bardzo estetyczne i świetnie wpisują się w krajobraz polskich miast i miasteczek, ale mają także wiele walorów funkcjonalnych. Doskonale rozumie to każdy, kto chociaż raz musiał przedostać się z domu do samochodu w czasie silnej ulewy. Garaż w bryle domu to rozwiązanie zapewniające maksymalny komfort mieszkańcom – droga z auta do mieszkania zdecydowanie się skraca, co jest ogromną zaletą przede wszystkim w czasie niekorzystnej pogody czy po powrocie z wakacji. Koniec z dźwiganiem ciężkich walizek lub zakupów przez kilkanaście metrów. Wystarczy zaparkować pojazd w pomieszczeniu, które znajduje się tuż przy strefie mieszkalnej. Takie udogodnienie jest też znakomite dla wszystkich zapominalskich, którym zdarza się zostawić w aucie telefon komórkowy czy portfel. Garaż w bryle domu pozwala również zaoszczędzić sporo miejsca na działce – przestrzeń, którą zazwyczaj zajmuje wolnostojący obiekt, można przeznaczyć na zwiększenie powierzchni ogrodu, wybudowanie altany, a nawet basenu.

Projekt domu HomeKoncept-43 KRX1058

A może oddzielny garaż?

Zwolennicy osobnych garaży przekonują, że takie rozwiązanie jest lepsze przede wszystkim ze względu na brak zapachu spalin przedostających się do części mieszkalnej. Dodatkowym atutem garażu wolnostojącego jest cisza w domu – domownicy relaksujący się np. przed telewizorem, nie słyszą hałasu silnika ani odgłosów majsterkowania. Warto pamiętać, że garaż często pełni także rolę pomieszczenia gospodarczego. Dobrze więc w jednej z jego części zorganizować magazynek na sprzęty sezonowe czy narzędzia ogrodnicze oraz miejsce do majsterkowania idealne dla każdego amatora motoryzacji. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób, które dysponują dużą powierzchnią działki i posiadają kilka aut. W specjalnie zaprojektowanym, osobnym garażu, zmieszczą się wszystkie samochody domowników oraz ewentualnych gości.

To może Cię także zainteresować:
Domowa siłownia na każdą kieszeń
Rolety, żaluzje, zasłony, a może firanki? Jak zadbać o okno?
Goja, Gucia i Gryfik - szczeniaki czekające na ciepły dom

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: extradom.pl

Komentarze