Złodzieje umysłów

01.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#polityka   #posłanka   #polska   

Zawsze byli, są i będą. Różne są tylko grupy ludzi, na których eksperymentują i różne rozmiary szkód. Dokąd można zajść manipulacją, manipulacyjną propagandą? Jak świat światem, a i rzeczywistość rzeczywistością, da się śmiało powiedzieć i udowodnić, że daleko. Czy to „daleko” jest na finale dobrem, czy złem, dla kogo i w jakich częściach, to materiał na rozprawę naukową.

 

mmj
Maria Małgorzata Janyska
Posłanka na Sejm RP VII i VIII kadencji (Platforma Obywatelska).

W polityce, nie mam wątpliwości, że manipulacja umysłami zawsze prowadzi do zła, jest to tylko kwestia czasu - prowadzi do podporządkowania narodu wąskiej grupie, która czerpie z władztwa osobiste korzyści, dając raz po raz profity swoim „funkcjonariuszom”, żeby powielali dalej propagandę i betonowali układ władzy. Schemat jest zawsze ten sam, tylko narzędzia coraz bardziej wyrafinowane, bo w końcu mamy postęp techniczny i technologiczny.

Najpierw, część zapatrzonych we władzę wyznawców wierzy we wszystko co ona powie, a raczej zapowie - obieca. Kolejno, tłumaczą sobie, podpowiadanymi sloganami, że to, że władza zrobiła coś źle, niegodnie, nieetycznie, to w imię walki z „nimi”, z „wrogiem narodu”, z „zagranicą”, z „kastą”, z „reakcjonistami”, itd.

Później jest już coraz gorzej, bo rozwija się, za biernym przyzwoleniem wyznawców, aparat represji - stopniowo podporządkowywane państwu instytucje śledzą wypowiedzi, karzą za korzystanie z prawa do wolności słowa i krytyki rządzących. Coraz więcej ludzi jest zastraszonych i szuka dla swej bierności usprawiedliwienia. I znów chętnie korzystają z podpowiadanych sloganów - że inni wcześniej kradli, nic nie zrobili. To nic, że nie ma spraw sądowych za te rozpowiadane kradzieże, że nikogo nie ukarano, że wszędzie są namacalne dowody co zrobiono za poprzedniej władzy. Złodziejom umysłów zależy na ugruntowaniu fałszywej informacji, którą podają za każdym razem i wszędzie - czy jest to w temacie spotkania, czy też nie. Bo na fałszu budują swoją pozycję, zawsze sięgają do gry na uczuciach patriotycznych, odwołują się do dumy narodowej, piszą od nowa historię, burzą etos prawdziwych bohaterów, stawiają pomniki tym, których oni wskazali jako wielkich.

Zawsze jednak, to tylko kwestia czasu, umysły się budzą. Nie da się ich ukraść wszystkich i wszystkim do końca. Z czasem umysły wyłapują kłamstwa, niespójności, to że w rzeczywistości uprzywilejowaną kastą jest dyktatorska władza, która się sowicie nagradza, rozwija swoje przywileje. Z czasem już ich nie usprawiedliwiają.

To tak, jak z bajką „Nowe szaty króla” - świeży młody umysł dziecka, które jeszcze nie zostało zindoktrynowane, zadziałał i dziecko powiedziało to co widzi - że król jest nagi, a dworzanie cały czas widzieli, swoim poddańczym, zmanipulowanym umysłem, pięknie przyodzianego króla. Oczy podpowiadały co innego, ale umysł miał wbity wielokrotnym powtarzaniem przekaz - „król ma piękne szaty”.

Pewnie niektórzy myślą, dlaczego ona o tym pisze?

Piszę a propos wspierania kłamstwami, które są kolejnym etapem kradzieży umysłów ludzi, samorządowej kampanii wyborczej kandydatów PISu, partii władzy.

Kradzież zaczęła się od „Polski w ruinie”, przez niby audyty ministerstw, które w rzeczywistości nic nie wykazały i nikogo nie ukarano, i idzie dalej. Teraz manipuluje się umysłami Polaków wmawiając, że poprzednia władza nie budowała dróg i mostów.

Co powiecie na to Drodzy Rodacy? Strach jeździć po tych drogach, autostradach, ścieżkach rowerowych, mostach, których podobno nie ma. Może policjanci nie powinni nakładać mandatów za przekroczenia prędkości na drogach, których nie ma?

Wszystkim, którzy powtarzają ten przekaz małe przypomnienie.

W latach 2007–2015 oddano do użytku 897 kilometrów autostrad, 1180 kilometrów dróg ekspresowych i 952 kilometry obwodnic i zmodernizowanych dróg krajowych.

W latach 2008-2015 środki budżetu państwa w wysokości 5,4 mld zł umożliwiły realizacje inwestycji i remontów o łącznej wartości 11,3 mld zł.

W latach 2008-2015 zmodernizowano i rozbudowano 14,8 tys.km sieci dróg lokalnych (6,2 tys. km dróg gminnych i 8,6 tys. km dróg powiatowych). No i jeszcze mosty, ich liczba zwiększyła się w latach 2007 - 2015 o 3124.

To tyle i jeszcze jedno - na razie nowe odcinki dróg oddawanych do użytku przez obecną władzę były rozpoczynane przez poprzedników, łącznie z zabezpieczeniem źródeł finansowych, w tym w ramach środków europejskich z budżetu 2014 - 2020. Budżetu, który w rekordowej kwocie wynegocjował też poprzedni rząd.

Nie dajmy sobie wmawiać kłamstw i kraść umysłów.

Maria Janyska

Posłanka na Sejm RP

 

To może Cię także zainteresować:
Apeluję do wszystkich: idźmy na wybory 21.10. b.r.!
Co nieco o obietnicach plus życzenia dla Pana Mieczysława
Krótka, pokonkursowa relacja i trochę podziękowań

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Maria Janyska

Komentarze