Wykonali świetne zdjęcia!

24.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #wernisaż   #fotografia   #czarnków   

Piękne zdjęcia, zdolni fotografowie i uroczyste spotkanie. W Miejskim Centrum Kultury w Czarnkowie zorganizowano wernisaż powarsztatowej wystawy fotografii osób niepełnosprawnych „Esztergom 2017”. W spotkaniu uczestniczyli członkowie warsztatów terapii zajęciowej z Trzcianki, Wielenia i Gębic. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło włodarza powiatu.

 

- Jestem pod ogromnym wrażeniem wszystkich fotografii. Przyglądając się zdjęciom miałem wrażenie, że właśnie jestem na Węgrzech. Cała wystawa jest niesamowita, widać, że stworzyli ją profesjonalni fotografowie – mówił Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki. - Gratuluję artystom stworzenia pięknych zdjęć i jednocześnie życzę wielu sukcesów oraz pogłębiania pasji – dodaje.

Na powarsztatowej wystawie obecni byli członkowie warsztatów terapii zajęciowej z naszego powiatu, ich rodziny, opiekunowie, instruktorzy oraz zaproszeni goście. W tym dniu to fotografowie i ich dzieła były najważniejsze. W ramach podziękowania otrzymali oni piękne róże oraz drobne upominki. Artyści odwdzięczyli się historią powstawania wystawy.

- W 2015 roku po raz pierwszy braliśmy udział w Międzynarodowych warsztatach fotograficznych osób niepełnoprawnych w Trzemesznie, koło Poznania. W czerwcu tego roku zwiedziliśmy Słowację i Węgry. Uczestnicy mogli doskonalić umiejętności fotograficzne nie tylko pod okiem instruktorów. Na warsztatach panowała przyjemna atmosfera. Udział w nich pozwolił nam zdobyć nowe, życiowe doświadczenia. Mogliśmy poznać historię, zabytki i piękne krajobrazy co zostało uwiecznione na zdjęciach prezentowanych na wystawie – mówił Maciej Plesiak, jeden z fotografów WTZ z Trzcianki.

Podczas spotkania przedstawiono również początki warsztatów w naszym powiecie.

- Pierwsze warsztaty zorganizowaliśmy w 2003 r. w Gołańczy. Wówczas podstawowym problemem było dla nas organizatorów przekonać terapeutów i rodziców, instruktorów fotografii, że osobom niepełnosprawnym intelektualnie można dać do ręki aparat. Dzięki temu powstało mnóstwo zdjęć – mówił Władysław Nielipińsk, animator kultury i fotograf. - Najważniejszym efektem było to, że osoby, które na co dzień pracują i zajmują się z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie przekonały się, że jest to taka sama grupa osób, która również może być nazywana fotografami czy artystami - dodał.

To może Cię także zainteresować:
Walentynkowa Zbiórka Krwi w Gminie Czarnków
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl | Joanna Żylińska Starostwo Powiatow w Czarnkowie | foto: czarnkowsko-trzcianecki.pl

Komentarze