Wyjazd szkoleniowy bibliotekarzy do Wrocławia

03.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #bibliotekarz   #trzcianka   

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zorganizowała wyjazd szkoleniowy dla bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego do Wrocławia w ramach projektu „Bibliotekarz – nowe spektrum działania” z programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI 2018.

 

W wyjeździe szkoleniowym, który odbył się 27/28 września, wzięło udział kilkudziesięciu bibliotekarzy z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Program obejmował wizyty studyjne we wrocławskich bibliotekach. Uczestnicy szkolenia odwiedzili m.in. Filię nr 12 Miejskiej Biblioteki Publicznej, która mieści się w budynku Dworca Głównego, Filię nr 58 – „Mediatekę”, Filię nr 13, czyli Centrum Innowacji „Przejście” oraz Dolnośląską Bibliotekę Publiczną. Metody pracy z czytelnikiem, innowacyjne formy działalności oraz ciekawe rozwiązania architektoniczne zastosowane w poszczególnych placówkach były głównym tematem rozmów między bibliotekarzami z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego a ich wrocławskimi kolegami. Kolejny dzień pobytu we Wrocławiu poświęcony został na wizytę w Filii nr 5 „Grafit” MBP oraz w Centrum Biblioteczno-Kulturalnym „Fama”, których pracownicy wyczerpująco opowiedzieli o swojej działalności oraz zmianach architektonicznych, dzięki którym ich biblioteki stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla czytelników.

Szkolenie było także świetną okazją, by wraz z przewodnikami zwiedzić piękny Wrocław, poznając jego architekturę, historię i kulturę.

W ramach projektu „Bibliotekarz – nowe spektrum działania” w BPiCK w Trzciance od września do grudnia odbywają się szkolenia, które mają na celu zwiększenie kompetencji zawodowych bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To może Cię także zainteresować:
"Portret" w Poznaniu
O niezwykłym życiu Wandy Rutkiewicz na DKK
Jesień z dobrą książką

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze