Wyjątkowe buty dla kobiet

19.01.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Buty w życiu kobiety odgrywają ogromną rolę. Przeciętna kobieta, jak pokazują badania ma w swojej szafie aż 19 par butów, z czego regularnie nosi tylko 4. Każda kobieta przy tym ma w posiadaniu pary, które kupiła przez przypadek, okazjonalnie, lub ze względu na chwilową słabość do fasonu, czy koloru, ale nigdy ich nie założyła, bo… do niczego nie pasują.

 

Choć na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że 19 par butów, to sporo, to jednak nic, w porównaniu z filmową „Marią Antoniną”, która miała w swej garderobie aż 500 par butów i zatrudniała służącą, której wyłącznym zadaniem było dbanie o obuwie królowej. Na tę część garderoby, kobiety są w stanie wydać więcej, niż na całą swoją kreację. Wiele pań przy tym zgodzi się, że buty, to ten element stroju, który powinien być najbardziej spektakularny i przyciągać wzrok przechodniów, nawet kosztem wygody właścicielki.

Specjalnie z myślą o miłośniczkach niezwykłych butów dla kobiet, przygotowaliśmy wyjątkowe zestawienie, które mamy nadzieję będzie nie tylko zakupową inspiracją, ale także cennym źródłem wiedzy. Zapraszamy.

Najdroższe buty świata to jak można się domyślić para wysadzana drogocennymi kamieniami: ręcznie szlifowanymi diamentami oraz przyciągającymi wzrok szafirami. Całość wykończona jest 18-karatowym złotem. Wyglądają spektakularnie i z pewnością warte są swojej ceny, która wynosi bagatela 15 milionów złotych! Dochód ze sprzedaży butów przeznaczony został na cele charytatywne. Co ciekawe, tak zdobne buty nie są jak można by się spodziewać butami dla kobiet – to wygodne i popularne na całym świecie „Sneakersy”, czyli buty sportowe.

Loboutin i legenda czerwonej podeszwy. Jedne z najbardziej rozpoznawanych i pożądanych butów dla kobiet – szpilki z czerwoną podeszwą. Pojawiają się w każdym, dobrym filmie o modzie i w każdej sensownej książce z świetnie ubraną bohaterką, są bohaterami piosenek i teledysków. Wzdychają do nich nie tylko gwiazdy filmowe, ale i zwykłe kobiety na wszystkich kontynentach. Christian Loboutin, – bo o nim mowa, założył swoją pracownię stosunkowo niedawno, bo w 1991 roku. Dwa lata później w jego projektach pojawił się już charakterystyczny element, czyli czerwone podeszwy. Jego klientkami były między innymi: Madonna, Jennifer Lopez, Tina Turner, Gwyneth Paltrow. Co ciekawe, najwierniejszą fanką Loboutina jest pisarka powieści romantycznych – Danielle Steele, która w swojej garderobie ma imponującą kolekcję - 6 tysięcy par szpilek z czerwoną podeszwą. Niezwykłe buty są towarem luksusowym i niestety nie każda pani może sobie na nie pozwolić. Ceny za parę wahają się od 400 dolarów, do nawet 6 tysięcy.

Sex w wielkim mieście i buty. Carrie Bradshaw – najlepiej ubrana bohaterka w historii amerykańskiego (a może nawet światowego) kina – główna postać kultowego serialu, który obejrzało na całym świecie miliony kobiet. Tytułowa Carrie to fantastycznie ubrana dziennikarka – wielka miłośniczka butów od Manolo Blahnika. Nad jej serialowym wizerunkiem pracował sztab ludzi, a każda stylizacja wyglądała jak żywcem zdjęta z okładki najnowszego „Vogue”. Mimo niesamowitych kreacji od największych projektantów, żadna część garderoby nie rozpalała serca Carrie tak, jak słynne szpilki od Manolo Blahnika. Buty projektanta pojawiały się konsekwentnie w wielu odcinkach serialu – do historii przeszły już scena z napadem, gdy Carrie krzyczy do rabusia: „Może pan wziąć moją torebkę od Fendi, mój pierścionek i zegarek, ale niech pan nie zabiera moich butów od Manolo Blahnika!”. Największe wrażenie jednak na widzach zrobiła przepiękna para satynowych szpilek w kolorze granatu ze srebrną, wykładaną diamentami klamrą, które Carrie miała na sobie w odcinku z oświadczynami. Czy konkurujący z Loboutinem projektant butów dla kobiet, mógł sobie wymarzyć lepszą reklamę dla swoich szpilek, od cieszącego się na całym świecie serialu, kojarzonego właśnie z jego produktami?

Pantofelek kopciuszka. Słynny, szklany pantofelek, który w bajce, podczas ucieczki z balu, zgubił Kopciuszek, stał się inspiracją dla największych projektantów butów dla kobiet. Niezwykłą parę szpilek w kolorze chłodnego srebra, wykładanych błyszczącymi kamieniami z okazałą kryształową ozdobą na czubku, zaprojektował i wyprodukował jeden z czołowych projektantów światowej mody Jimmy Choo. Za klasyczną parę szpilek od tego projektanta trzeba zapłacić minimum 2 tysiące złotych, jednak buty kopciuszka wychodzą znacząco poza te ramy i kosztują aż 3,5 tysiąca euro.

Rubinowe czółenka z „Czarnoksiężnika z Krainy OZ”.  To kolejny przykład kultowych butów dla kobiet, które stały się legendą. W tych butach, Judy Garland zagrała w niezwykłym filmie w 1993 roku. Co ciekawe, na potrzeby filmu, szewc wykonał aż 6 identycznych par butów! Po skończeniu produkcji, czółenka trafiły do muzeum w stanie Minnesota, skąd jednak zostały skradzione. Szacuje się, że legendarne już czółenka, w chwili obecnej osiągają wartość nawet 3 milionów dolarów, co znacząco przewyższa kwotę ich ubezpieczenia – 1 milion dolarów. Nie ma jednak powodów do zmartwień, skradziona para, to tylko jeden z egzemplarzy butów filmowej Dorotki. Inna para rubinowych czółenek jest własnością prywatnego kolekcjonera, jeszcze inna para znajduje się w muzeum w Waszyngtonie, a kolejna została wystawiona na sprzedaż na aukcji w 2011 roku.  

Jak widać buty dla kobiet, to temat przejawiający się w wielu filmach, książkach, a nawet teledyskach. Są niegasnącą inspiracją największych projektantów, obiektem westchnień wielu kobiet i przedmiotem pożądania kolekcjonerów. Pragniemy je posiadać, patrzeć na nie, otaczać się nimi. Im bardziej wymyślne, niezwykłe, niebanalne – tym lepiej. Wbrew rozsądkowi, jesteśmy gotowe wydać na nie fortunę i choć nie mają czarodziejskiej mocy, nie dodają ich posiadaczce nadzwyczajnych umiejętności, to jednak świat w nich wygląda inaczej i co najważniejsze, same w nich czujemy się inaczej – trochę wyższe, trochę ładniejsze, znacznie bardziej pewne siebie, odważne, wyjątkowe – jak główna bohaterka „Sexu w Wielkim Mieście” – gotowe jesteśmy podbijać świat. Dajcie nam tylko jedną parę od Manolo Blahnika, a dokonamy niemożliwego!

Więcej informacji
Artykuł został przygotowany przez portal https://www.buty360.pl gdzie każdy znajdzie odpowiednie obuwie dla siebie.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: www.buty360.pl

Komentarze