Wyciąganie wgnieceń

10.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#motoryzacja   #samochód   #mechanik   #wgniecenia   

Wszyscy użytkownicy samochodów na pewno zaznajomieni są ze wszelkimi rodzajami uszkodzeń mechanicznych jakie mogą powstać na karoserii ich wehikułu. Czy to grad, kamień czy drobna wpadka przy parkowaniu wgniecenia to nic nowego dla każdego kierowcy. Można oczywiście próbować usunąć wgnitki samemu, lecz najlepiej udać się z tym do specjalisty.

 

Profesjonalna pomoc w tym wypadku często bywa nieodzowna, bowiem nie każde uszkodzenie można wyprowadzić samemu. Najpierw należy oczyścić wgniecione miejsce i obszar na około niego specjalnym środkiem odtłuszczającym powierzchnię. Jeżeli miejsce będzie zanieczyszczone w jakikolwiek sposób klej nie złapie odpowiednio i odpadnie. Następnie do karoserii pojazdu przykleja się za pomocą ciepłego kleju specjalną stopkę wyciągającą. Koleinie na stopkę nakłada się specjalny mostek z przyssawkami i powoli dokręca w celu wyciągnięcia wgniecenia do pierwotnego stanu. Pokrętłem należy kręcić aż do zerwania się kleju. Wyprostowaną powierzchnię należy nagrzać za pomocą opalarki lub suszarki by materiał nie wrócił do poprzedniego wklęsłego stanu. Resztki kleju należy usunąć a powierzchnię oczyścić preparatem odtłuszczającym. W razie niezadowalającego efektu proces należy powtórzyć aż do skutku. Jeżeli wgniecenie miało miejsce zbyt blisko brzegów elementów proces wyciągania może nie przebiec na tyle pomyślnie by zdeformowane miejsce wróciło do swego poprzedniego stanu. Pomoc specjalistów na auto-wasniowscy.pl - wyciąganie wgnieceń Kraków na Twoją kieszeń.

Rady

Nie powinno się przeprowadzać tego typu zabiegów w miejscach poprzednich napraw lakierniczych lub blacharskich. Należy takie miejsca skorygować bolcem. Należy dopasować wielkość stopki do wielkości wgniecenia oraz pamiętać, że zbyt duża ilość kleju może doprowadzić do przedwczesnego zerwania się stopki. Korekcji za pomocą stopki nie da się przeprowadzić na takich elementach samochodu jak słupki czy przetłoczenia, które już same w sobie są trudne do naprawy. Bardzo duże uszkodzenia również są trudne do prawidłowego wyprowadzenia.

To może Cię także zainteresować:
Opony całoroczne czy zimowe?
Motoryzacja prosi rząd o wsparcie w debacie o redukcji emisji CO2
Škodą do miasta

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze