Wyścig z czasem

13.09.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#maria janyska   #polityka   #pomoc   

Mija miesiąc od nawałnicy, która dotknęła mieszkańców regionu pomorskiego. Noc z 11 na 12 sierpnia była bardzo dotkliwa w skutkach m.in. dla mieszkańców powiatu chojnickiego. Żywioł zniszczył domy, gospodarstwa, właściwie można powiedzieć, że zniszczył życie, bo minie bardzo dużo czasu zanim odtworzy się to co się miało, codzienne życie, nie mówiąc o zdrowiu psychicznym.

 

mmj
Maria Małgorzata Janyska
Posłanka na Sejm RP VII i VIII kadencji (Platforma Obywatelska).

Poruszona tragedią, jaka spotkała ten region postanowiłam włączyć się w akcję zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci z powiatu chojnickiego zaaranżowanej przez Stowarzyszenie „CEL Czarnków”, Ogólnopolski Strajk Kobiet Czarnków, Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Czarnkowie i Miejskie Koło Platformy Obywatelskiej.

Staraliśmy się wspólnie zachęcać do pomocy i nagłaśniać zbiórkę, by ulżyć chociaż części rodzin i sprawić radość dzieciom na rozpoczęcie roku szkolnego. Na apel odpowiedziały osoby prywatne i firmy. To bardzo budujące, że jest wysoka wrażliwość i reakcja na nieszczęście innych. Wielu ludzi reagowało natychmiast, spontanicznie - od serca, jak się dowiadywali o zbiórce. Tak było np. w Marunowie na dożynkach Gminy Czarnków. Mieszkańcy widząc punkt zbiórki wracali do domów i przynosili to co mieli, sołtysi przywieźli materiały ze swych sołectw.

Bardzo duże ilości przyborów - praktycznie całego wyposażenia szkolnego, przekazały lokalne firmy - Alcomot, Steico, Dora Metal, Metrolog, SAPA, Interak, Druk – Komp. Pokazały, że nie jest im obojętny los poszkodowanych i jak zawsze z chęcią włączyły się w bezinteresowną pomoc. Wszystkim bardzo dziękujemy!!! Słowa podziękowania wyrazili też odbierający pomoc. Pierwsza transza pomocy dowieziona przez przedstawicielki akcji trafiła do gminy Brusy już 6 września. Podczas wizyty miały okazję rozmawiać z Dyrektorem Gminnego Zarządu Oświaty w Brusach - Jackiem Bruskim. Dary, które w Waszym imieniu przekazały do gminy zostaną rozdysponowane do szkół, świetlic oraz przedszkoli.

Muszę tu wymienić nazwiska Pań, które były bardzo zaangażowane w zbiórkę, załadowały dary i same je zawiozły na swój koszt - Izabela Bobińska, Helena Przychodniak, Renata Wujec. Należą się Im wielkie podziękowania, chociaż wiem, że robią to z serca i chęci pomocy. Materiały nadal są dostarczane i będzie kolejny transport. Jeśli ktoś jeszcze chciałby pomóc to bardzo proszę o kontakt z moim biurem poselskim - tel. 67 262 93 59, mail: mjanyska.pl biuro@ Nie zapomnijmy o tym, że tam brakuje wszystkiego. Wspólnie z senatorem Mieczysławem Augustynem, Prezydentem Piły Piotrem Głowskim, Pilskim Bankiem Żywności, Centrum Wolontariatu w Pile, Stowarzyszeniem CEL Czarnków, organizujemy pomoc w odbudowie i wyposażeniu kilku domów.

Nadchodzi jesień, a ludzie mają z tym ogromny problem, brakuje fachowców, materiałów budowlanych, a przede wszystkim pieniędzy. Dużo czasu upłynie zanim mieszkańcy tych terenów będą mogli wrócić do normalności. Trzeba pomóc i skrócić ten czas.

 

To może Cię także zainteresować:
Zło jest sytuacyjne
Pierwsze posłanki nazywano "posełkami" lub "posełkiniami"
Nie można udawać, że to margines marginesu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Maria Janyska

Komentarze