Wspólny pokój dla rodzeństwa to nie koniec świata

29.09.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #pokój   #rodzeństwo   

Każdy rodzic wie, że rodzeństwo w jednym pokoju to spore wyzwanie. O ile, gdy dzieciaki są małe da się jeszcze nad tym zapanować, to wraz z przybywającymi latami, pociechy coraz trudniej okiełznać. Jest to coś zupełnie naturalnego - gdy maluchy rosną potrzebują więcej przestrzeni co nie zawsze jest możliwe. Niejednokrotnie warunki mieszkalne rodziny nie pozwalają na urządzenie dwóch osobnych pokoi dla dzieciaków. Czy wspólna sypialnia dziecięca musi oznaczać katastrofę? Czy trzeba rezygnować z własnej sypialni i obracać wszystko do góry nogami tylko po to, by nasze pociechy miały osobne pokoje? Oczywiście, że nie! Grunt to dobra organizacja i trochę pomysłowości!

 

Po pierwsze - rozmowa!

Bardzo ważnym aspektem przy urządzaniu pokoju dla dwójki dzieci jest to, by z nim porozmawiać. Dwoje dzieci to dwa różne spojrzenia na świat, dwie inne perspektywy i inne marzenia. Warto by taka rozmowa miała miejsce. Rodzeństwo powinno stworzyć wspólną wizje. Każde z dzieci może mieć inne marzenia, ale powinny one nie przeszkadzać sobie wzajemnie. Pewnie brzmi to nierealnie? Jak spełnić oczekiwania dzieci jeśli są odmienne? Co w wypadku gdy jedno z dzieci chce niebieski pokój, a drugie zielony?

Wspólny pokój - jest na to sposób

Świat dzieciaków jest o wiele bardziej kolorowy niż świat dorosłych. Jest też bardziej pomysłowy. Przy organizacji i urządzeniu pokoju dziecięcego warto wykazać się pomysłowością. Dwukolorowy pokój? Nic trudnego! Na samym początku urządzania takiego pokoju podzielmy go po prostu na pół! Nic nie stoi na przeszkodzie, by jeden pokój dzieliła niewidzialna ściana. Taki zabieg pomoże wydzielić dla każdego dziecka kawałek prywatnej przestrzeni. Wystarczy ustalić, że jedna część pokoju jest jednego dziecka, druga drugiego oraz wyznaczyć część wspólną. Nie oznacza to, że trzeba kupić dwa osobne komplety mebli czy skazać się na wzmożone koszty. Po prostu warto by rodzeństwo mimo wspólnej sypialni mogło czuć, że coś jest tylko ich. Jeśli jest na to miejsce dobrym sposobem jest by każde dziecko wybrało sobie łóżko i przykładowo półkę nad nim na swoje prywatne skarby.

Jak dobrze rozplanować przestrzeń?

Trzeba mieć na uwadze to, że dwuosobowy pokój wymaga tego, by umiejętnie gospodarować przestrzenią. W takiej sypialni dziecięcej trzeba wykorzystać wszystko co się da. Fajnym rozwiązaniem są zwykłe kartonowe pudełka. Bez problemu można je dostać w wielu wzorach, a świetnie nadają się na dziecięce skarby. Takie kartony można ukryć przykładowo pod łóżkiem. To pomoże w utrzymaniu ładu i porządku. Ponadto często, gdy pokój jest naprawdę niewielki idealnym rozwiązaniem jest piętrowe łóżko. Taki mebel z pewnością sprawdzi się na niewielkich przestrzeniach. Warto też postawić na półki wiszące. Ściany powinny być maksymalnie wykorzystane. W dzisiejszych czasach mamy też szeroki wybór mebli, które zawierają wiele schowków, skrytek. Łóżka, które mają szuflady nie tylko na pościel czy biurka z nadstawkami. Trzeba po prostu z rozwagą dobierać sprzęty, tak by były maksymalnie wykorzystane.

 

Artykuł powstał we współpracy z lozka.net.pl

 

 

To może Cię także zainteresować:
Urządzamy ogród dla dużych i dla małych
Jakie czynniki pozwolą Ci na kontrolę smaku domowego bimbru?
Inteligentne urządzenia w naszym domu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze