Wieczór poetycki Zofii Idzikowskiej

08.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #poezja   #drawsko   

Trzeci, poetycki wieczór za nami. Tegoroczny poświęcony został poezji p. Zofii Idzikowskiej, która jest emerytowanym lekarzem, prezesem Stowarzyszenia „Sympatyków Kwiejc Nowych i Zieleńca w Gminie Drawsko” oraz miłośnikiem poezji. Swoim dorobkiem artystycznym podzieliła się z gośćmi drawskiej mariny w dniu 5 kwietnia br.

 

Mottem życiowym p. Zofii jest pozytywne nastawienie do świata, miłość do drugiego człowieka oraz harmonia ciała i duszy. Aby właściwie funkcjonować, pokonać napotykane trudności trzeba zacząć od wsłuchania się we własne wnętrze, znaleźć pozytywną energię i emanować nią wokół. Nieodzownym elementem towarzyszącym p. Zofii podczas recytacji była misa sercowa wydobywająca dźwięk „Om”, która służy do terapii odprężającej dźwiękiem.

Po przeczytaniu wierszy przez p. Zofię Idzikowską dalszą część spotkania – odczytywanie wierszy poetki przejęli uczniowie gimnazjum w Drawsku. Poezja o słońcu, miłości, przyrodzie nastrajała optymistycznym postrzeganiem rzeczywistości. W połowie wydarzenia była kawa i ciasto, przy której w kuluarach można było porozmawiać o wierszach autorki. Przekazany p. Zofii bukiet kwiatów oraz gromkie brawa były podziękowaniem za literacki wieczór. Wśród gości był Wójt Gminy Drawsko-p. Marek Tchórzka oraz Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu, Zdrowia, Porządku Publicznego i Spraw Socjalnych-p. Włodzimierz Gapski.

Serdeczne podziękowania składamy p. Zofii Idzikowskiej, młodzieży Gimnazjum im. Ziemi Nadnoteckiej w Drawsku oraz nauczycielom: p. Katarzynie Giś i p. Magdalenie Grott.

 

To może Cię także zainteresować:
Imieniny Kazimiery w bibliotece
Wieczór pełen muzyki
"Najlepszy powód, by żyć…"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: gminadrawsko.pl / Sylwia Marek Kierownik Referatu Organizacyjnego | foto: gminadrawsko.pl

Komentarze