Wieczór pełen muzyki

27.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #koncert   #muzyka   #oborniki   

25 lutego, w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się koncert Obornickiej Orkiestry Dętej. Koncert uświetnili zaprzyjaźnieni z orkiestrą artyści – nie tylko oborniccy.

 

Na scenie stanęli chórzyści „Pro Musica” pod batutą Renaty Wrzeszcz, jest to chór z długoletnimi tradycjami. Powstał jesienią 1983 roku z inicjatywy dyrygenta Józefa Czypka i młodzieży Obornickiego Liceum Ogólnokształcącego.

Chór męski Arion - powstał w kręgu Zrzeszenia Kupców Podróżujących i Przedstawicieli Handlowych 21 września 1912 w Resursie Kupieckiej przy Świętym Marcinie 68. Przewodniczącym został inicjator założenia – Karol Schroeter. Wkrótce kołu śpiewaczemu nadano nazwę „Arion” (od 1932 „Chór Męski Arion”). Podstawowym celem działania chóru było kultywowanie polskiej pieśni patriotycznej i ludowej. Obecnie dyrygentem jest Jacek Pawełczak, a zastępcą i akompaniatorem Karol Drynkowski.

Zespół „Trzy po Trzy” to poznańska formacja muzyczna wykonująca tzw. piosenkę literacką, nazywaną też poetycką lub artystyczną. Są to zarówno ich własne kompozycje do tekstów m.in. Juliana Tuwima, Marii Pawlikowskiej – Jasnorzewskiej, Haliny Poświatowskiej oraz piosenki z repertuaru najlepszych twórców tego gatunku: Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Edyty Geppert i wielu innych autorów. Na co dzień aktywnie działają w Studiu Teatralnym Próby w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu.

Podczas koncertu odbyła się premierowa odsłona propozycji Hymnu Obornik, która została gorąco przyjęta przez publikę.

Całość prowadził Paweł Kuleszewicz (Kabaret z Woźnej) wraz z Sylwią Fiołek.

Spotkanie stało się doskonałą okazją do uhonorowania osób dla orkiestry szczególnie ważnych. Wśród wyróżnionych znaleźli się: stale wspierający jej działalność Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz sponsor i przyjaciel orkiestry Tomasz Augustyn.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Rozmowy o literaturze „Pod Jelonkiem”
Globalnie w bibliotekach
Koncert z okazji Dnia Matki w Trzciance

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: oborniki.pl | foto: oborniki.pl

Komentarze