Wakacyjna Wystawa "70 lat Pippi Pończoszanki"

24.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #biblioteka   #wystawa   #miedzichowo   

Wydawać by się mogło, że Pippi Pończoszankę znają wszyscy. Otóż nie! Przedszkolacy z Tęczowej Krainy z Bolewic dopiero poznali ją w bibliotece, kiedy przyszli w lipcu odwiedzić wakacyjną wystawę poświęconą Pippi i jej autorce, Astrid Lindgren.

 

Jednak dziewczynkę, która nie chodzi do szkoły, jest wielką kłamczuchą i dużo lepiej radzi sobie ze złodziejami niż na proszonym podwieczorku, która ma bardzo dobre serce i ogromną wyobraźnię dzieci polubiły bardzo szybko.

W 2015 roku minęło 70 lat od pierwszego szwedzkiego wydania Pippi Pończoszanki. Z tej okazji w trasę po Polsce ruszyła wystawa, która dotarła również do naszej biblioteki.

Astrid Lindgren wymyśliła postać Pippi w roku 1941. Wtedy właśnie jej chora córka Karin poprosiła o jakąś ciekawą opowieść. W wyobraźni przyszłej pisarki zrodziła się niezwykła dziewczynka przełamująca konwencje świata dorosłych. Pierwsza książka o Pippi nie od razu spodobała się szwedzkim wydawcom, kiedy jednak w końcu została wydana (w roku 1945), dzieci ją pokochały. Pippi do dziś jest najbardziej znaną na świecie postacią z książek Astrid Lindgren, a jej przygody były kilkakrotnie ekranizowane.

Wystawę odwiedzać można było w godzinach otwarcia biblioteki do dnia 31 lipca br.

 

To może Cię także zainteresować:
Siedem dni…
Wykłady w ramach Akademii Niepodległości w Nowym Tomyślu
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: miedzichowo.pl | foto: miedzichowo.pl

Komentarze