Wakacje z dzieckiem - jak się mądrze spakować?

03.06.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #podróże   #wakacje   #dzieci   #rodzina   

Wakacyjny wyjazd to z pewnością powód do radości. Każdy cieszy się na myśl o zbliżających się w czasach, a wypoczynek nad Bałtykiem to wciąć bardzo popularny sposób na odpoczynek większości Polaków. W szczególności cenią go sobie rodziny z dziećmi, ze względu na krótką podróż i wiele atrakcji dla najmłodszych. Jednak aby spędzić miłe wakacje z dzieckiem, należy odpowiednio przygotować się do wyjazdu - nie chcielibyśmy zapomnieć ważnych rzeczy, których brak mógłby przysporzyć nam niepotrzebnych problemów.

 

Najważniejsze jest właściwe spakowanie bagażu z dziecięcymi rzeczami. Dobrze zapakowana walizka pozwoli uniknąć wielu problemów. O czym koniecznie należy pamiętać? Poniżej kilka praktycznych porad dla wszystkich rodziców, którzy już zaczęli planować urlop z podopiecznymi nad morzem.

 

Jedzenie i picie

Należy zadbać o odpowiedni prowiant na drogę i zapakować ulubione jedzenie dziecka, którego może nie być nad morzem w lokalnych sklepach. Jeśli dziecko ma jakieś alergie i nie może spożywać na przykład krowiego mleka, koniecznie trzeba zadbać o to by wziąć jego odpowiednik bez laktozy. Na pewno przydadzą się też gotowe dania w słoiczkach, które sprawdzą się doskonale w sytuacjach "awaryjnych".

 

Ubrania na rożną pogodę

Jak wiadomo, pogoda nad polskim morzem może okazać się bardzo zmienna. Dlatego bardzo ważne jest zabranie rożnych ubranek, odpowiednich zarówno podczas upałów, jak i deszczowej aury. Nad Bałtykiem wiar wieje o wiele silniej niż w głębi kraju, warto więc pamiętać o ciepłych kurtkach i bluzach z kapturem. Przydadzą się także czapeczki z daszkiem. Jeśli pobyt będzie dłuższy niż kilka dni, zamiast sterty ciuchów warto zabrać ze sobą proszek do prania - łatwiej będzie po prostu przeprać ubrudzone ubranka.

 

Lekarstwa - na wszelki wypadek

Nikt nie planuje chorować podczas urlopu. Jednak na każdym wyjeździe mogą zdarzyć się nieprzewidziane, niezbyt przyjemne epizody. Jeśli dziecko w pewnym momencie poczuje się źle, należy być przygotowanym na każdą ewentualność. Warto przygotować małą apteczkę, w której znaleźć powinny się takie rzeczy jak: plastry w różnych rozmiarach, bandaż, gaza, tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Nad morzem wart mieć ze sobą leki na żołądek, w razie gdyby zdarzyły się jakieś dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego.

 

Kosmetyki

Odpowiednie kosmetyki są równie ważne jak dobrze wyposażona apteczka. Koniecznie należy spakować kremy przeciwsłoneczne z silnym filtrem. Dziecko może boleśnie oparzyć się, gdy przebywa długo na słońcu. Do zestawu przyda się także krem nawilżający i na wszelki wypadek - krem łagodzący oparzenia słoneczne. Użyteczne będą także wszelkiego rodzaju płyny antybakteryjne do rąk. Dzięki nim można w każdej chwili zdezynfekować dzieciom ręce, na przykład przed posiłkiem na plaży.

 

Zabawki

To element, który dla każdego dziecka wydaje się najważniejszy. Nie można zapomnieć o dziecięcych zabawkach, one uprzyjemniać będą chwile spędzone na plaży i w pokoju hotelowym. Nad morzem przydadzą się wiaderko i łopatki do budowania zamków z piasku. Użyteczne mogą także być różnego rodzaju dmuchane akcesoria do pływania. Zajmują mało miejsca w bagażu, a dostarczają sporej frajdy.

 

Autor artykułu
Artykuł powstał przy współpracy ze Stara Karczma

 

 

To może Cię także zainteresować:
Alimenty - kiedy się należą i w jakiej wysokości?
Wyjdź z domu! To najpiękniejsza pora roku!
Alimenty krok po kroku

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze