Wakacje nad morzem to tylko plaża? Błąd!

27.06.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #dziecko   #rodzina   #wakacje   #morze   #plaża   #wypoczynek   

W Polsce przyjęło się, że jak jedzie się nad morze, to przeważnie tylko po to, aby poleżeć na plaży, poopalać się, ewentualnie pokąpać się, lub popływać w wodzie. Dlaczego akurat tak? Przecież wcale nie trzeba jechać aż nad morze, aby się opalić, lub popluskać w wodzie. Owszem, Bałtyk jest piękny. Tylko, czy naprawdę w nadmorskich miastach w Polsce nie ma nic poza nim? Otóż właśnie jest, i to mnóstwo atrakcji. W wakacje, na plażach i tak są masy ludzi, i nie ma gdzie nogi postawić. Po co więc się męczyć? Wakacje nad morzem to również inne atrakcje.

 

Na przykład:

 1. Akwarium gdyńskie

Możemy pooglądać wodne zwierzaki, które naprawdę potrafią wzbudzić podziw. Wielu ludzi nie zdaje sobie kompletnie sprawy z tego, jak niesamowite zwierzęta żyją pod wodą. A wybierając się do akwarium, mamy okazję przypatrzeć się z bliska najciekawszym okazom, w niesamowitym otoczeniu. Z pewnością również i nasze dzieci zainteresują "morskie potwory". Na nudę nie ma tam miejsca!

 2.  Jar Raduni

Gdy chcemy trochę pospacerować wśród pięknej natury, można także wybrać się na wędrówkę przez jar rzeki Raduni.

Ciężko jest nie docenić tak niesamowitego miejsca. Czarujące barwy, które działają nieprawdopodobnie uspokajająco na nasz organizm, zapach nieskażonej przez człowieka, żywej, tętniącej natury, to coś, czego nam zdecydowanie brakuje w codziennym życiu. Nie będzie to jednak łatwa wędrówka, ponieważ stopień trudności trasy jest dość wysoki, a tereny nie są gładkie i proste. Dzieci może być ciężko przekonać do wycieczki tego typu, tak więc lepiej wybrać się w dorosłym towarzystwie. Trasa ma około 10 km, a zadanie utrudniają zniszczone kładki, które trzeba przejść, czasem musimy przecisnąć się pod kłodą, czasami nad nią przeskoczyć, a i trochę wspinaczki również nas nie ominie. Ale za to po drodze mijamy tak wyjątkowe widoki, że całkowicie zapominamy, że jesteśmy w Polsce. Nie jest to łatwe wyzwanie, ale gdy już je pokonamy, ogromna duma i same pozytywne emocje wypełniają nasze myśli.

 3. Tym razem coś stricte dla naszych milusińskich - Kraina Zabawy w Gdańsku.

O tym, że dzieci mają niewiarygodne zapasy energii wie każdy rodzic. Trzeba więc jakoś tej energii dać upust. Najciekawszym rozwiązaniem dla dzieci jest Kraina Zabawy w Gdańsku. Nie jest to byle plac zabaw, jaki znajdziemy na większości osiedlach. Powierzchnia tego parku zabaw to aż 1ha. Atrakcji jest w nim co nie miara. Jeśli dziecko znudzi się już dużą piaskownicą, to zawsze może przejść na którąś ze zjeżdżalni lub huśtawek. Jednak to nie wszystko. Jest tam także między innymi, piracki statek i małpi gaj (który przy okazji daje pole do popisu zdolnościom manualnym naszych pociech).

W sezonie, w Krainie Zabaw organizowane są także różne zabawy, w których można wygrać ciekawe nagrody. To miejsce jest idealne dla rodziców z dziećmi. Rodzic może w spokoju usiąść w altance, a dziecko na pewno nie będzie się nudzić. Oczywiście wszystkie konstrukcje posiadają atesty, a cały plac jest monitorowany.

 

Jak widać, wakacje nad morzem wcale nie muszą oznaczać leżenia na plaży. Nie ma sensu powielać nudnych schematów - zamiast nich, możemy urządzić sobie i naszym dzieciom wakacje, których nigdy nie zapomnimy!

 

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille

 

 

To może Cię także zainteresować:
Szybki rozwód czy jest możliwy? 5 prostych kroków
Pomysł na biznes, czyli manicure hybrydowy w domu
Rola rodzica w edukacji dziecka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze