W jaki sposób możesz usprawnić działanie swojego sklepu internetowego?

28.03.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biznes   #finanse   #sklep internetowy   

Obecnie ecommerce daje nieograniczone możliwości i oszczędność pieniędzy. Biznesy oparte na sprzedaży produktów przenoszą się do sieci, a sami klienci nie boją się dokonywać takich zakupów. Rezygnujemy więc z wynajmu drogich powierzchni na sklepy detaliczne w centrach handlowych, których koszt może sięgać nawet kilkunastu tysięcy złotych, ale i powiększamy rynek zbytu. W końcu nie jest ważne, czy nasz klient mieszka w Poznaniu, Wrocławiu, a może małej mieścinie w Bieszczadach. Paczki dochodzą w każde, nawet najmniejsze miejsce w naszym kraju, o ile tylko są poprawnie zaadresowane.

 

Po co usprawniać sklepy internetowe?

Dla wielu handel, codzienne zamówienia są wystarczające. Jednakże trzeba spojrzeć, czy nie ma możliwości polepszenia wyników? Chociażby przez ewidencję pracy, tworzenie kalendarzy i listy zadań, które następnie będą realizowane w naszym sklepie? Takie działania sprawią, że nic nas nie zaskoczy - święta, które są bardzo częste w ecommerce, black friday, cyber monday czy nawet dodawanie nowych produktów lub usług.

Nadzór nad pracownikami jest jednak najważniejszy. Kapitał ludzki nie da się przeliczyć na roboczogodziny, ale można to zrobić na liczbę wykonanych zadań i ewentualnie nagradzać ich premiami lub bonusami, które też powinny być w jakiś sposób ewidencjonowane. Tutaj z pomocą przychodzi firmao.pl 

Usprawnienia w sklepach początkiem ich drogi do sukcesu

Są pewne sklepy, które każdy zna, a zaczynały, jako małe, nic nie znaczące. W branży fashion, elektronice czy nawet spożywce. Odpowiednie tworzenie zadań, usprawnianie kontaktu z klientem przez zaawansowane programy CRM, ERP, czyli zarządzanie magazynem i jego stanami, aby nie zaskoczyło nas duże zapotrzebowanie na dany towar, a później się okazało, że w zasadzie go nie ma! Jak zatem widać, usprawnianie działania sklepu internetowego jest drogą do sukcesu. Usuwanie procesów, które nie są potrzebne, albo nawet ich outsourcing, jeżeli wymagają zbyt dużego zaangażowania ze strony naszych pracowników, "marnując" ich energię, gdzie zlecenie tego dalej okaże się tańszym rozwiązaniem.

 

To może Cię także zainteresować:
Upadłość konsumencka - życie bez długów
Kupuj w sieci taniej dzięki kodom rabatowym
Rynek usług finansowo-księgowych w Poznaniu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze