W jaki sposób pisać bloga, aby chcieli nas czytać?

28.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #blog   #internet   #czytelnik   

Blogi, będące swego rodzaju pamiętnikami internetowymi, przeżywają drugą młodość. Są prowadzone nie tylko przez mamy zakochane w swoich pociechach, ale również przez właścicieli dużych firm. Mogą być przeznaczone dla zwyczajnych użytkowników lub też poruszać bardziej specjalistyczne zagadnienia (na przykład z branży mechanicznej lub rolniczej). Choć ludzie ci pochodzą z różnych światów, łączy je jedno: chęć dotarcia do jak największej liczby czytelników. W jaki sposób pisać, aby internauci chcieli czytać nasze wpisy?

 

Stwórz chwytliwe tytuły

Czytelników bloga przyciągają pojawiające się liczby. Stąd popularność wpisów zaczynających się od słów: „5 sposobów na…”, „poznaj 4 najgorętsze trendy…” i tym podobne. Jeśli chodzi o długość tytułu, to generalnie osoby zajmujące się pozycjonowaniem przyjmują, że nie powinien on przekraczać 10 wyrazów.

 

Pisz wciągające teksty

Fascynująco opowiadać można praktycznie o wszystkim. Łatwiej to zrobić tym, którzy faktycznie wierzą w to, co robią i pasjonują się tym, czym się zajmują. W ostatnich latach ogromnym powodzeniem cieszy się storytelling, czyli wciągająca opowieść o danej branży czy zagadnieniu. Opowiadanie historii stało się nie tylko modne, bywa też opłacalne. Sam tekst ożywić można przy pomocy czasowników. Pisząc na potrzeby stron www, w tym na bloga, warto stosować stronę czynną zamiast strony biernej (czyli np. napisał zamiast została napisana).

 

Zamieść atrakcyjne i sugestywne fotografie

Obraz potrafi silnie przyciągać czytelników i zachęcać do kliknięcia w link po to, aby rozwinąć całą treść wpisu. Większa liczba unikalnych użytkowników czytających nasze wpisy wpływa z kolei na możliwości pozyskiwania reklamodawców, dzięki którym będziemy mogli zmonetyzować bloga.

 

Zaplanuj strategię działania

Prowadzenie bloga również wymaga zaplanowanej strategii. Ważne jest m.in. ustalenie harmonogramu, tematyki i rodzaju wpisów. Dla większego urozmaicenia treści, warto przeplatać ze sobą wpisy poradnikowe i teksty o tematyce inspirującej czytelników. Na blogu można również zamieścić ciekawostki dotyczące nas samych lub o firmie, którą reprezentujemy.

Napisanie wpisu blogowego to jednak nie wszystko. Należy jeszcze opublikować go i rozpowszechnić informację o jego istnieniu w mediach społecznościowych.

 

Jeśli chcesz skorzystać z usług profesjonalistów w zakresie marketingu online, możesz zajrzeć na stronę www.aplanmedia.pl.

 

To może Cię także zainteresować:
Jak spędzać mniej czasu w mediach społecznościowych?
Czy warto postawić na monitoring bezprzewodowy?
Bezpieczna i wygodna podróż - wybieramy transporter dla pupila

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze