W Czarnkowie otwarto wystawę pokonkursową „Portret”

29.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#wystawa   #portret   #muzeum   #czarnków   

W Muzeum Ziemi Czarnkowskiej otwarta została wystawa pokonkursowa „Portret”. XXI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Portret” odbył się jesienią ubiegłego roku w Trzcianeckim Domu Kultury. Po prezentacji prac konkursowych w Trzciance i w Gorzowie Wlkp., przyszedł czas na Czarnków.

 

Co roku Trzcianka staje się stolicą polskiej fotografii. Właśnie w trzcianeckim konkursie pierwsze kroki stawiało wielu znanych i uznanych dziś, nie tylko w kraju, artystów fotografików. Z roku na rok na konkurs wpływa coraz więcej prac, w każdej edycji konkursu w jury zasiadają artyści z fotograficznego „topu”. W ostatniej edycji, obok Andrzeja Biegowskiego, w skład jury weszli Stanisław Pręgowski i Janusz Nowacki, Członek Honorowy Związku Polskich Artystów Fotografików.

- Na konkurs wpłynęło blisko pięćset prac osiemdziesięciu jeden autorów. Jednym z warunków jest nadesłanie gotowych prac, a nie zdjęć w formie elektronicznej. Trudno żeby jurorzy oglądali prace na monitorze komputera, a poza tym elektroniczna wersja wcale nie musi być w pełni zgodna z rzeczywistym zdjęciem – mówi Henryk Król, artysta fotografik, opiekun konkursu.

Jurorzy zakwalifikowali do wystawy 106 zdjęć czterdziestu czterech autorów. Dwudziestą pierwszą edycję konkursu wygrała Marlena Grewling z Książa Wielkopolskiego, autorka cyklu „Wygnanie z raju 1-3”.

- Jestem dumny, że możemy poszczycić się tak uznanym konkursem, w którym biorą udział znakomici artyści. Jestem również dumny, że w powiecie są tacy ludzie jak Henryk Król, który jest nie tylko znakomitym artystą fotografikiem, ale przede wszystkim świetnym pedagogiem, który kształtuje wielkie talenty. Panie Henryku, dziękuję – mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko – trzcianecki.

Wystawę można oglądać w Muzeum Ziemi Czarnkowskiej, do dwudziestego kwietnia.

 

To może Cię także zainteresować:
50 lat pracy artystycznej Andrzeja Kruszony
Wystawa o Solidarności, premiera książki i widowisko
Wykonali świetne zdjęcia!

red. DDWLKP.pl | źródło: czarnkowsko-trzcianecki.pl / Piotr Urbaniak Starostwo Powiatowe w Czarnkowie | foto: facebook.com/promocjaPCT

Komentarze