VI Letnie Spotkania Kameralne

30.08.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #koncert   #krzyż wielkopolski   

Już po raz szósty mieszkańcy miasta i gminy Krzyż Wielkopolski mogli uczestniczyć w Spotkaniach Kameralnych. W tym roku koncerty odbywały się w piątkowe wieczory.

 

Pierwszy z nich miał miejsce się 21 lipca w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego i nosił nazwę ,,Urok skrzypiec”. Kolejny koncert pt. ,,W krainie operetki” odbył 28 lipca się w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Wystąpili w nim Maria Domżał – sopran oraz Grzegorz Kujawa – tenor, przy fortepianowym akompaniamencie Oleny Skrok. Trzeci z koncertów odbył się 4 sierpnia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nosił nazwę ,,Nadzieje polskiej wokalistyki”. Wspaniały sopran Magdaleny Kozakiewicz i baryton Radosława Góry przepięknie roznosił się w murach świątyni. Młodym artystom na fortepianie towarzyszyła Agata Sribniak. Przedostatni z koncertów miał miejsce 11 sierpnia w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury. Najpiękniejsze arie z całego świata wyśpiewała Joanna Kędzior. Tego samego wieczora odbył się również wernisaż prac Ewy Tresenberg pod tytułem ,,Skrajobrazy”. Piąty i zarazem ostatni koncert VI Letnich Spotkań Kameralnych miał miejsce 18 sierpnia w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego. Wystąpił Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego Partes z Poznania. 7 wspaniałych głosów oraz przepiękny repertuar wprawiły krzyską publiczność w zachwyt, czego dowodem była owacja na stojąco i burza oklasków na zakończenie.

Organizatorem spotkań byli: Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Organowej i Kameralnej Sauerianum w Drezdenku, Gmina Krzyż Wielkopolski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Krzyżu Wielkopolskim.

 

To może Cię także zainteresować:
Siedem dni…
Wykłady w ramach Akademii Niepodległości w Nowym Tomyślu
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: krzyz.pl / MGOK | foto: krzyz.pl

Komentarze