V Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej w Szamotułach

30.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #przegląd   #pieśń   #szamotuły   

W środę 22 listopada na scenie kina "Halszka" w Szamotułach spotkali się miłośnicy muzyki patriotycznej z 15 szkół podstawowych Powiatu Szamotulskiego oraz miejscowości ościennych. Łącznie wystąpiło ok. 150 wykonawców. Mieliśmy okazję usłyszeć 14 solistów i 11 zespołów wokalnych, których niezwykle piękne interpretacje zachwyciły publiczność. Organizatorem V POWIATOWEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ jest Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach.

 

Przedsięwzięciu patronują: Starosta Szamotulski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Szamotuły. Wsparcia organizatorom udziela Kuratorium Oświaty, Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu oraz Szamotulski Ośrodek Kultury - współorganizator imprezy. Starosta Józef Kwaśniewicz, burmistrz Dariusz Wachowiak oraz dyrektor SP2 w Szamotułach Małgorzata Jagiełłowicz podczas koncertu galowego wręczyli laureatom ufundowane nagrody.

Prezentacje oceniała komisja konkursowa w składzie: Danuta Mazur - Majchrzycka - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Szamotułach oraz Aleksandra Słomińska, kulturoznawca, instruktor w Szamotulskim Ośrodku Kultury. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia.

 

GRAND PRIX otrzymała Julia Gąska – Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Rokietnicy za niezwykłe walory głosowe oraz interpretację utworu „Nadzieja” – opiekun Hanna Szczepkowska

 

W kategorii „Solista”:

I nagroda

– Marcin Turski – SP1 Szamotuły– opiekun Andrzej Warguła

II nagroda

– Wiktoria Kulupa – SP3 Oborniki – opiekun Robert Płócienniczak

– Gabriela Kosiorek – SP Nojewo – opiekun Ewa Grocholewska

III nagroda

– Aleksandra Nowicka – ZS w Ostroróg – opiekun Magdalena Michalak

– Kornelia Grabarkiewicz – SP Biezdrowo – opiekun Longina Klim,

Wyróżnienia:

– Alicja Kałużna – SP Brodziszewo – opiekun Honorata Pociecha

– Antonina Szymanowska – SP 2 Szamotuły – opiekun Artur Hoffmann

 

W kategorii „Zespół” – grupa młodsza:

I i II nagroda – nie przyznano

III nagroda

– zespół wokalny SP Brodziszewo - opiekun Honorata Pociecha

Wyróżnienie:

– zespół TRZECIA ŁAWKA – SP Przyborowo – opiekun Małgorzata Kowalska

 

W kategorii „Zespół” – grupa starsza:

I nagroda

– zespół PIĄTKI – SP Grzebienisko – opiekun Beata Wszoła

II nagroda

– chór szkolny ZS Ostroróg – opiekun Magdalena Michalak

III nagroda

– zespół wokalny TRIOLA – SP3 Szamotuły – opiekun Anna Kłaczkiewicz

Wyróżnienie:

– zespół wokalny BETLEJEMKA – Świetlica Socjoterapeutyczna Szamotuły – opiekun s. Monika Szymczak

 

Kończąc imprezę dyrektor Małgorzata Jagiełłowicz podkreśliła, że uczenie patriotyzmu poprzez muzykę daje niezwykłe owoce. -Pieśń porywa, gdy płynie z serca, uczy miłości do ojczyzny i przekazuje tak wiele ważnych treści. Z roku na rok obserwujemy coraz wyższy poziom prezentacji, zaangażowanie wykonawców i ich nauczycieli.

Ogromny wkład pracy nauczycieli w przygotowanie uczniów do występów docenił również Maciej Adamski - dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Szamotułach, który gościł na Przeglądzie w porannej części i obejrzał wszystkie prezentacje konkursowe. - Na scenie prezentowali się prawdziwi artyści, są naturali i wiarygodni. Ich występy robią niesamowite wrażenie. Widać profesjonalne podejście nauczycieli, to trzeba docenić.

- Występom towarzyszy skupienie publiczności - zauważył Artur Hoffmann – koordynator Przeglądu. - Atmosfera panująca w kinie sprawia, że młodym artystom skrzydła rosną u ramion. Większego ładunku emocji nie mogliśmy sobie życzyć.

Gratulujemy sukcesu laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i już dziś zapraszamy na kolejny - VI Powiatowy Przegląd Pieśni Patriotycznej w przyszłym roku.

Maria Tomkowiak

Szkoła Podstawowa nr 2 w Szamotułach

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: powiat-szamotuly.pl | foto: powiat-szamotuly.pl

Komentarze