Utrzymanie ciągłości zasilania dzięki urządzeniom UPS

15.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biznes&finanse   #firma   #biuro   #ups   #zasilanie   

Zasilanie awaryjne stanowi bardzo ważną kwestię. Gdyż zapewnia prawidłową pracę urządzeń, które nie mogą pozostawać bez zasilania dłużej niż kilka sekund, tyczy się to zwłaszcza urządzeń teleinformatycznych, komputerów czy serwerów.
Zakup odpowiedniego zasilacza awaryjnego UPS nie jest w dzisiejszych czasach problemem, wystarczy tylko dobrać urządzenie do konkretnych potrzeb. Można je wykorzystywać zarówno w domu, w biurze czy do zasilania urządzeń w przemyśle.

 

By zasilacz UPS spełnił oczekiwania, powinien posiadać:
- falownik, którym można cyfrowo sterować
- bardzo dużą wydatność
- łatwy serwis i dostępność części zamiennych
- wytrzymałą baterię
- dużą tolerancje odnoście napięcia wejściowego
- cichą pracę
Dużą zaletą, która przemawia na korzyść zasilaczy UPS jest fakt, iż posiadają wbudowaną pojemną baterię, jeśli nie ma możliwości podłączenia ich do agregatu lub sieci z powodu awarii, zasilacz pracuje nadal bez niepotrzepanych przerw. Urządzenia podpięte do niego będą mogły nadal działać poprawnie.
Monitoring zasilaczy UPS
Warto pamiętać, że zakup zasilacza awaryjnego UPS to nie wszystko, by działał poprawnie, należy na bieżąco nadzorować system, dzięki temu ryzyko awarii urządzeń będzie znacznie mniejsze, a optymalizacja sieci pozwoli zaoszczędzić. W tej kwestii z pomocą przyjdzie Http://agitproject.pl/, gdzie zainteresowani odnajdą nie tylko odpowiedzi jak dobrać zasilacz, lecz również jak sprawować nad nim kontrolę.
Ciągle a przede wszystkim stabilne zasilanie, jakiego potrzebują urządzenia, wymaga sprawnego zasilacza, dlatego jego konserwacja i systematyczny przegląd pozwolą uchronić się przed przykrymi niespodziankami.
W kwestii sprawowania nadzoru można wybrać:
- monitoring bezpośredni, czyli potrzebne parametry są bezpośrednio odczytywane z wyświetlacza, jaki posiada zasilacz. Nie jest to jednak wygodna opcja, zwłaszcza jeśli posiada on duże rozmiary. Zaleca się połączenie zasilacza bezpośrednio z komputerem, wtedy można na bieżąco monitorować jego stan i wydajność.
- wyposażenie zasilacza w odpowiednią kartę sieciową SNMP, można wtedy wykorzystać również czujnik, który będzie informował o temperaturze czy wilgotności powietrza.
Wykorzystanie sieci Ethernet pozwala na komunikowanie się z zasilaczem awaryjnym poprzez internetową przeglądarkę, a także telefon, co nie da się ukryć, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Na szczególną uwagę prócz zasilaczy awaryjnych zasługują również agregaty prądotwórcze, które sprawdzą się idealnie by zachować ciągłość zasilania. Zastosowanie dodatkowych rozwiązań typu baterie kondensatorów, aktywne filtry także przyniesie oczekiwane skutki.
Oczekując, że zasilacz awaryjny faktycznie okaże się skuteczny i sprawdzi się zarówno przy sieciach komputerowych, jak i przy zasilaniu sprzętu medycznego lub domowego AGD należy wybierać urządzenia tylko znanych producentów, którzy do ich wykonania użyli najwyższej jakości podzespołów. Bez trudu można kupić zasilacz UPS jednak tylko te o wysokich parametrach technicznych i dużej mocy zasługują na zainteresowanie.

 

To może Cię także zainteresować:
Stal nierdzewna-obróbka skrawaniem
Zakładanie własnej firmy – wynajem sali konferencyjnej
Fotele fryzjerskie – czym kierować się przy wyborze?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze