Urolodzy w Poznaniu - gdzie do specjalisty urologa? Lista poradni urologicznych w Poznaniu

03.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Uważasz, że musisz udać się do urologa? Nie wiesz, gdzie szukać specjalisty? Jakie są poradnie urologiczne w Poznaniu? Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań dobrego lekarza? Pomagamy rozwiać wątpliwości.

 

Czym zajmuje się urolog?

Urologia jest to gałąź medycyny/chirurgii, która zajmuje się budową, fizjologią i schorzeniami układu moczowo-płciowego u mężczyzn i moczowego u kobiet. W przypadku uroginekologii zakres obejmuje również żeński układ płciowy. Urolog jest więc specjalistą, który leczy choroby związane z układem moczowo-płciowym. To właśnie do niego powinno się udać, gdy ma się tego typu problemy.

A kiedy należy zgłosić się do urologa? Z pewnością wtedy, gdy ma się trudności w utrzymaniu moczu lub zbyt często lub zbyt rzadko pojawia się konieczność skorzystania z toalety. Do urologa warto udać się również wtedy, gdy odczuwa się ból w czasie opróżniania pęcherza moczowego. Mężczyźni koniecznie powinni odwiedzić lekarza, gdy odczuwają obrzęk i ból w jądrach. Warto zasięgnąć opinii urologa, jeśli mocz ma zmienioną konsystencję i ogólny wygląd – pojawia się w nim krew, białko, ropa.


Jak w Poznaniu znaleźć urologa?

Bardzo często szukając lekarza, pytamy osoby z rodziny, znajomych o to, czy mogą kogoś polecić. Jednak w przypadku urologa dla wielu może być to dość wstydliwe. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej jest poszukać specjalisty przez internet. Dzięki rankingom takim jak ranking.abczdrowie.pl/s/urolog/poznań w prosty i szybki sposób można znaleźć urologa, który przyjmuje w Poznaniu. Możliwość wyszukania gabinetów na mapie pozwala sprawdzić, kto przyjmuje najbliżej. Co więcej, użytkownicy serwisu mogą dawać lekarzom oceny i pisać opinie. To ułatwia znalezienie najlepszego ze specjalistów.

 

Lista poradni urologicznych w Poznaniu

W Poznaniu działa wiele poradni, w których przyjmują urolodzy. Aby wybrać lekarza można kierować się zarówno lokalizacją, kosztem wizyty, oceną i opiniami o lekarzu, jak i wolnym terminem.

Udać się do urologa można w Poznaniu w Clinical Research Center znajdującym się przy ulicy Poznańskiej 3. Lekarz o tej samej specjalizacji przyjmuje również w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Flosmed przy ul. Barwickiej 14A. Do urologa w Poznaniu można iść także do Centrum Medycznego Lumedica, które mieści się przy ulicy Żabikowskiej 63.

Oczywiście to tylko trzy z wielu poznańskich przychodni, w których przyjmuje lekarz zajmujący się leczeniem chorób związanych z układem moczowo-płciowym. Pełna lista znajduje się na wspomnianym już internetowym rankingu.
 

Jak przygotować się do wizyty u urologa?

Gdy znajdzie się już lekarza i umówi na wizytę, z pewnością pojawią się wątpliwości. Wiadomo bowiem, że to dość wstydliwe kwestie. Wiele osób zastanawia się, jak w ogóle przebiega wizyta. Odczuwają bowiem bariery i psychiczne, i fizyczne. Właśnie dlatego warto wiedzieć, jak przygotować się do wizyty i jak mniej więcej ona wygląda, aby być nieco spokojniejszym.

Do lekarza należy przynieść wyniki badań krwi, moczu, prześwietleń, USG oraz spis leków przyjmowanych i takich, które do niedawna się zażywało, w tym również zioła. Warto wypisać wszystkie objawy choroby. Po przebytych operacjach dobrze jest przedłożyć lekarzowi całą historię chorobową. Przed wizytą u urologa należy zadbać o higienę.

Spotkanie z urologiem podzielić można na kilka etapów. Pierwszy to wywiad. Lekarz musi poznać dokładnie szczegóły problemów. Następnie wykonywane są badania, jednak zależą one od tego, jakiej sfery narządów dotyczą. U mężczyzn badane są zarówno jądra, jak i końcowa część jelita grubego. W przypadku kobiet sprawdza się podbrzusze, obszar krocza, ujście cewki moczowej, okolice lędźwi.

 

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze