Typowe wpadki dekoracyjne i jak sobie z nimi poradzić

28.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #ogród   #dekoracja   #wnętrza   

Jeśli twój projekt dekoracyjny nie do końca wypalił tak jak byś tego chciał nie ma jeszcze tragedii. W większości wypadków możesz jeszcze sporo wyciągnąć nawet z lekkiej katastrofy. Zamieniając błędy w aranżacyjny sukces.

 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, dlaczego wystrój niektórych pomieszczeń w domu sprawia, że ​​czujesz się trochę rozczarowany, sekret może tkwić zaledwie w kilku poprawkach. Niezależnie od tego, czy jest to nijakie pomieszczenie, niezbyt przekonywujący kolor farby, poduszki na kapie które nie chcą się dobrze ułożyć, czy niedobrany dywan oto zmiany, które pomogą zmienić twoje wątpliwe decyzje dekoratorskie w głośne wygrane.

 

Twoje ciemne ściany potrzebują wydźwignięcia z otchłani

Atramentowe indygo, spiżowa szarość i głębokie odcienie czarnej nocy nigdy nie były bardziej popularne. Jeśli skusiła cię ich elegancja i dramatyczność, ale sprawiają, że twój pokój jest trochę zamknięty, czas rozprawić się z uczuciem mieszkania w lochu.

Co robić: Dobre oświetlenie jest niezbędne, aby odkryć i wydobyć złożoność tonów, nasyconych ciemności. Wiele źródeł światła pozwala kontrolować atmosferę i kierunek światła. Połącz lampy i oprawy świetlne typu downlight. Nie dopuść do tego by sufit tonął w mroku.

Należy również pamiętać, że w pełni umeblowane pomieszczenie będzie potęgować wrażenie jaskini w przeciwieństwie do tego urządzonego w prostym stylu. Pozbądź się nadmiaru i jakiejkolwiej przesady wynikającej z niepotrzebnych mebli.

Im ciemniejsza noc, tym piękniejsze gwiazdy" - pisał Dostojewski. Twój odważny ruch stwarza możliwość, zatracenia się w bogate nawet teatralne kontrasty kolorystyczne. Zagraj w ciemne ściany ze zdobieniami, naturalnym drewnem, elementami metalu i połącz to z elementami dzieł sztuki. Ciemne ściany ożywają, przy skontrastowaniu ich z odcieniami bladej niebieskości i mięty, jak również z srebrno-szarym, turkusowym, musztardowym, ciemno-różowym i dyniowej żółci. I nigdy nie ryzykujesz z bielą.

Innym podejściem jest po prostu poddanie się swojej ciemnej stronie i podejście monochromatycznie. Tekstury i warstwowanie są kluczem do przybrania skandynawskiego stylu. Pomyśl o ciemnych aksamitach, puszystej pościeli i zmysłowych jedwabiach. Nie pomniejszaj znaczenia podłogi. Ciemne ściany to idealna okazja na dywanowe szaleństwa. Zastosowanie ma wspomniana wyżej kolorystyka. A im bardziej vintage lub artystyczny wzór tym całość więcej na tym skorzysta.

 

Twoje półki pękają w szwach

Umieszczenie każdego zdobionego ornamentu na otwartych półkach często prowadzi do rozpraszającego miszmaszu w którym królują nijakie przedmioty. Aby przeorganizować tę część projektu w skupienie, niezbędne będzie poważne sortowanie.

Co robić: Od honorowania przedmiotów. Potem pozwól im odejść. Innym mottem może być "Piękne, interesujące lub na zewnątrz." Opróżnij półki i stwórz stosy "tak" i "nie". Nie musisz pozbywać się tych przedmiotów na zawsze, ale jest to dobra okazja do zrobienia generalnych porządków. Sprytnie wykorzystuj przestrzeń w sposób, który wzmocni obecność każdego pozostawionego obiektu.

Kiedy pomniejszysz ilość swoich kandydatów, jedynie do pięknych i znaczących faworytów, pozwól im błyszczeć. By stworzyć im warunki do zaistnienia pomaluj tył półek, aby podkreślić piękne kształty i kolory w wybranej kolekcji. Przez ciemne kolory wyróżnisz białe przedmioty. Unikaj teksturowania tła. Mocne wzory mogą być bardzo mylące dla wzroku. Będą męczyć wprowadzając niepotrzebny zamęt.

Zamiast układać książki na baczność, ułóż je, aby utworzyć półki i mini półki, wybierając intrygujące tytuły. Elementy układaj według wzoru, który wzmocni i będzie współgrać z Twoją 'wystawą'. Aby dodatkowo połączyć graczy aranżacji w jeden zespół, nawiąż do koloru z półek innymi elementami wystroju. Idealnie się do tego da wykorzystać narzutę na sofę, poduszki na fotelu, czy przepastny dywan. Zyskasz dodatkowo harmonie i ład jeśli kolor nie będzie krzykliwy. Elementem łączącym będzie wtedy atmosfera relaksu a nie przeładowanej energii, która na dłuższą metę za bardzo absorbuje.

Może to być sentymentalnie wymagający projekt i być może nigdy jeszcze nie podejmowaliśmy tak drastycznych kroków. Być może dlatego też, nie doszliśmy jeszcze do miejsca, do którego chcemy. Zgodnie ze słowami Thomasa Jeffersona: "Jeśli jest coś, czego nigdy nie miałeś, musisz być gotów zrobić coś, czego nigdy nie robiłeś".

 

Artykuł gościnny opracowany przez Grupę projektową Dominanta

 

To może Cię także zainteresować:
Wykładziny dywanowe i dywany – jak o nie dbać?
Chcesz wyjechać z miasta na stałe? Zobacz gdzie możesz się przeprowadzić
Oświetlenie ogrodu – po co i gdzie?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze