Trądzik czyli zmora nie tylko nastolatków – jak z nim walczyć oraz pozbyć się blizn?

28.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie&fit   #trądzik   #blizny   #nastolatki   

Trądzik to przypadłość prawie 80% społeczeństwa. Jest to choroba, która sprawia, że cierpi nie tylko skóra, ale także psychika człowieka. Brzydkie krosty, ślady, bruzdy i zaczerwienienia, skutecznie psuja nawet najpiękniejszą twarz. Jest to dzisiaj tak popularna choroba skóry, że występuje zarówno u nastolatków, jak i u dorosłych ludzi. Czym taki trądzik jest powodowany? Przyczyny są bardzo różne, każdy jednak może mieć inne.

 

Najczęściej trądzik wynika z nieprawidłowej diety. W dzisiejszych czasach, znaleźć zdrowe jedzenie, które nie pochodzi z upraw zanieczyszczonych nawozami, jest prawdziwym wyczynem. Ogromna ilość używanych nawozów, środków owadobójczych, antybiotyków oraz modyfikacje genetyczne pokarmu, sprawiają, że zamiast nam służyć, staje się on szkodliwy. Największy problem z trądzikiem mają te osoby, które jedzą przetworzone jedzenie, smażone na głębokim tłuszczu, ostre, pełne konserwantów i wzmacniaczy smaku oraz pija gazowane i słodzone napoje. Bardzo często, do stanu cery, przykładają się też słodycze. Niekiedy, poprawia ją odstawienie całkowite białego cukru. Innymi przyczynami trądziku są hormony czy choroby autoimmunologiczne jak np. celiakia.

Bezcelowa walka

Jaki krok jest podejmowany najpierw w początkach walki z trądzikiem? Oczywiście w pierwszej kolejności, zmierzamy do lekarza. Jest to dobra opcja tylko wtedy, jeśli lekarz jest dobry w swoim zawodzie, zrobi szczegółowe badania i ustali źródło problemu, a dopiero potem zacznie leczenie. Najczęściej jednak wygląda to tak, że pacjent jest królikiem doświadczalnym, ponieważ przepisywane są mu leki i maści na chybił trafił. Kończy się to chwilową poprawą lub żadną. Niektórzy wybierają też inna drogę, jaką jest wizyt a w salonie kosmetycznym. W takim przypadku, również należy być czujnym, aby wybrać kosmetyczkę, która będzie potrafiła zająć się cerą trądzikową. Jeśli zaproponuje ona peeling ścierający wierzchnią warstwę naskórka, to znak, że trzeba wiać. Skóry bowiem nie wolno w żadnym wypadku traktować wtedy mocnymi peelingami mechanicznymi, gdyż zmiany trądzikowe są rozdrapywane i roznoszone po całej twarzy.

Pozbywanie się blizn

W trądziku, niekiedy ogromny problem stanowią nie same krosty, co blizny które po sobie pozostawiają. Sama zmiana, może goić się bardzo szybko, jednak pozostawiony po niej ślad, pozostaje na twarzy na całe lata. Trzeba liczyć się z tym, że wszelkie delikatne kremy, w takim wypadku nie pomogą. Według ekspertów z importmania.pl, najlepszym wyjściem jest zakup urządzeń kosmetycznych, które pomogą w leczeniu zmian. Wszelkie urządzenia do domowego salonu kosmetycznego, polecane są szczególnie tym, którzy nie chcą wydawać majątku na takie zabiegi u kosmetyczki.

To może Cię także zainteresować:
Serum z witaminą C – prosty sposób na polepszenie stanu każdej skóry
Jesienna zmora - opryszczka. Jak sobie radzić z tą chorobą?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze