Teledysk ślubny 2019 - zdumiewające inspiracje

22.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #mężczyzna   #rodzina   #ślub   #teledysk   #wideo   

Chyba każdy marzy o tym, aby posiadać przepiękną pamiątkę ślubną. Jest to jeden z najważniejszych dni w całym życiu. Często stres i emocje sprawiają, że nie zapamiętujemy wszystkich wydarzeń. Warto więc skorzystać z usług kamerzysty, czy też fotografa. Jak stworzyć teledysk ślubny, który będzie jedyny w swoim rodzaju? Dobry kamerzysta ślubny wykona za nas większość roboty, jednak warto zaczerpnąć odrobiny inspiracji - interesujące pomysły umieszczono poniżej.

 

Niebanalne pomysły na ślubny teledysk

Film ślubny nie musi być nudny i monotonny. Jeszcze kilkanaście lat temu ciężko było stworzyć sensowny materiał. Zwykle wideo przedstawiało wyuczone życzenia, czy też gości pijących alkohol. Nie można również nie wspomnieć o montażu, który w dawnych czasach był tragiczny. Nic więc dziwnego, że wiele osób zarzekało się, że nigdy nie skorzysta na swoim ślubie z usług kamerzysty.

Obecnie wszystko się zmieniło. Nowoczesny sprzęt oraz szerokie możliwości obróbki sprawiają, że filmy ślubne przypominają te, które możemy oglądać na ekranach TV. Są nie tylko profesjonalne, ale również oddają nas samych. To od nas zależy, jaki charakter będzie miał nasz klip.

Czym jest teledysk ślubny? Jest to 5-10 minutowy filmik, który może przedstawić "streszczenie" ślubu i wesela lub klip, który ma być wstępem do tego, co zobaczymy później. Jakie teledyski robią największe wrażenie?

Teledysk ślubny na wesoło

Ślub wzbudza w nas często tyle emocji, że zapominamy o tym, aby przede wszystkim cieszyć się z zawarcia związku małżeńskiego. Osoby z poczuciem humoru mogą podejść do teledysku ślubnego na wesoło. Jeśli mamy do siebie dystans, to z pewnością rozbawimy nie tylko wszystkich, którzy będą oglądać materiał, ale przede wszystkim siebie samych.

W teledysku ślubnym możemy zawrzeć wszelkie wpadki, które uchwycił nasz czujny kamerzysta. Chyba każdy był na ślubie, gdzie coś poszło nie tak. Pan Młody nerwowo poszukiwał obrączek, świadek potknął się w drodze do ołtarza, gołębie nie chciały wyfrunąć ze skrzyni, a po wyjściu z kościoła rozpętała się ogromna burza. Wszystko, co wydaje nam się prawdziwą katastrofą możemy obrócić w żart i umieścić w teledysku. Oczywistym jest, że każdy dąży do tego, aby jego ślub i wesele było idealne. Pamiętajmy jednak, że na wiele spraw nie mamy wpływu i rzadko wszystko przebiega tak, jak tego chcemy. Nie traktujmy tego, jako niepowodzeń. Śmiejmy się z drobnych wpadek, jednak pamiętajmy, że nie każdy ma podobne poczucie humoru.

Zabawny teledysk ślubny możemy również ugryźć nieco inaczej, tworząc tzw. Lipdup. Młodsze pokolenie z pewnością widziało niejeden filmik tego rodzaju. Polega on na dopasowywaniu ruchu warg do słów piosenki, czy też zaaranżowanych scenek. Stworzenie tego rodzaju klipu jest dość trudne, gdyż wymaga od kamerzysty nagrania specyficznych zachowań uczestników zabawy. Największe "wzięcie" mają tutaj osoby, które lubią gestykulować, stroić miny oraz po prostu się wygłupiać. Łatwiej stworzyć śmieszne scenki, które z pewnością rozbawią nas do łez.

Romantyczny teledysk ślubny

Zdecydowana większość osób decyduje się na wzruszający klip ślubny, gdzie motywem przewodnim jest miłość. Zwykle jest to odrębnie nakręcony materiał, który stanowi wprowadzenie do filmu ślubnego. Czasami wykorzystuje się uroczyste przebitki ze ślubu, jako pewnego rodzaju urozmaicenie.

Ciekawym pomysłem jest przedstawienie historii uczucia. Państwo Młodzi zwykle przedstawiają w chronologiczny sposób wszystkie ważne dla nich miejsca np. pierwszego spotkania, pierwszego pocałunku, zaręczyn, a także wielu innych ważnych chwil. Oczywiście nie do każdego miejsca możemy powrócić specjalnie po to, aby nagrać teledysk, więc to opcja dla osób, które mają czas i chęci.

Na takim filmiku warto ukazać wszystkie miejsca, które są "tylko nasze" i wzbudzają w nas pozytywne emocje. Chyba wszyscy zakochani mają swoje ulubione parki, łąki, czy też jeziora, do których zawsze wracają. Warto to uwiecznić, aby pamiętać o tym nawet za kilkadziesiąt lat. Dobrze dobrany podkład muzyczny oraz fachowa obróbka sprawią, że teledysk będzie wywoływał prawdziwe ciarki na całym ciele.

Filmowy teledysk ślubny

Jeśli mamy chociaż odrobinę talentu aktorskiego, to uda nam się stworzyć teledysk ślubny, który będzie wyglądał, jak urywek kinowej produkcji. Oczywiście nasze umiejętności nie muszą być zbyt wysokie, jednak dobrze, gdy mamy trochę inwencji twórczej. Reszta zależy od montażysty, który tak naprawdę ma tutaj najwięcej pracy.

Nasz kilkuminutowy filmik może być całkowicie abstrakcyjny. Poczujmy się niczym na planie kinowego hitu. Niech Panna Młoda zostanie porwana godzinę przed ślubem przez gangsterów z czarnego Mercedesa. Pan Młody niech robi wszystko, aby odbić ją z rąk porywaczy. Oczywiście wszystko zakończy się szczęśliwie, a Młodzi wbiegną, jak gdyby nigdy nic do kościoła. Tutaj teledysk przestaje mieć charakter filmowy i zaczyna przedstawiać realne wydarzenia. Nie przejmujmy się, gdy podczas nagrywania scenek wydają nam się one bez polotu. Zostaną one obrobione w taki sposób, że sami będziemy oglądać klip z wypiekami na twarzach. Warunek jest jeden - znajdźmy naprawdę dobrego kamerzystę, który pasjonuje się tym co robi.

Przygotowanie artykułu:
KapitanKamera.pl - profesjonalne wideofilmowanie wesel, ślubów i innych uroczystości.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018” – Poznań, 15 sierpnia 2018
Szybki rozwód czy jest możliwy? 5 prostych kroków
Pomysł na biznes, czyli manicure hybrydowy w domu

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze