Tanie i ekologiczne sprzątanie

29.05.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom   #porządek   #sprzątanie   #ekologia   

Szukasz rozwiązań aby tanio i ekologicznie zadbać o porządek w swoim mieszkaniu? Masz dosyć kupowania chemicznych środków? Czym można je zastąpić? Z czego można skorzystać? Poniżej znajdziesz kilka prostych pomysłów.

 

Obecnie kwestia ekologii wkracza w każdą dziedzinę życia. Próbujemy zdrowiej się odżywiać oraz funkcjonować w codziennym życiu. Coraz częściej rezygnujemy również z chemicznych środków używanych do czyszczenia różnych powierzchni. Niektóre z nich mogą negatywnie wpływać na otaczające nas środowisko oraz nasze zdrowie. Wiele osób szuka alternatywnych rozwiązań. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że mamy je właściwie pod ręką. Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie różnego rodzaju produktów codziennego użytku. Warto o tym pomyśleć i zastosować niektóre z pomysłów.

Istnieje sporo domowych sposobów na pozbycie się kamienia, przypalonego tłuszczu czy plam na ubraniach. Przecież nasze babcie nie miały dostępu do tak wielu środków chemicznych, a jakość sobie radziły z zanieczyszczeniami. Warto zatem powrócić do tych sposobów. W ten sposób przyczynimy się nie tylko do poszerzenia naszej ekologicznej świadomości, ale również do zmniejszenia wydatków.

 

Domowe środki czystości

Aby pozbyć się zabrudzeń pojawiających się na kuchence, umywalce czy innych powierzchniach warto wypróbować niektóre z domowych sposobów. Działają one niemal tak samo jak te zakupione w sklepie. Należy jednak zadbać o ich właściwe użycie. Jednym z najbardziej uniwersalnych produktów czyszczących jest soda. Posiada ona właściwości odkamieniające, wybielające oraz niwelujące nieprzyjemne zapachy. Możemy wykorzystać ją do czyszczenia takich powierzchni jak zlew, kuchenka, lodówka czy prysznic. Pozwala usunąć rdzę czy przypalenia. Zmieszana z wodą stanowi idealny środek czyszczący. Natomiast roztwór sody z octem pozwala pozbyć się kamienia w czajniku czy toalecie.

Ocet to kolejny produkt, który świetnie nadaje się do czyszczenia. Podobnie jak soda posiada on właściwości odkamieniające oraz pozwala pozbyć się brudu z przypalonych naczyń. Pomieszany z solą może stanowić idealny środek czyszczący takie powierzchnie jak kabina i bateria prysznicowa, umywalka czy kuchenka. Może również stanowić alternatywę płynu do płukania naczyń w zmywarce. Minusem może być jednak zapach, który pozostaje po takim czyszczeniu. Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie octu do czyszczenia szyb - wystarczy przetrzeć je na sam koniec octem, dzięki czemu nie będzie smug i uzyskamy piękny połysk.

 

Kilka pomysłów

Aby w naszym domu unosił się przyjemny i świeży zapach możemy skorzystać z naturalnych rozwiązań. Potrzebne nam będą: soda oczyszczona, woda, olejek zapachowy oraz butelka z dozownikiem rozpylającym. Po zmieszaniu w odpowiednich proporcjach wszystkich składników uzyskamy naturalny odświeżacz powietrza. To idealna alternatywa.

Łatwo możemy wykonać również środek do czyszczenia oraz polerowania drewnianych mebli. Wystarczy tylko wymieszać w odpowiednich proporcjach oliwę z oliwek oraz ocet. Aby zneutralizować zapach octu możemy do roztworu dodać kilka kropli olejku zapachowego.

 

Więcej informacji
Firma General Fresh dostępna jest pod adresem http://generalfresh.pl/ - różnego rodzaju środki czystości.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Trochę ciepła w domu, czyli jakie drewno kominkowe kupować
Zabezpiecz dom przed złodziejem!
Wspólny pokój dla rodzeństwa to nie koniec świata

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze