Tabletki na koncentrację — czy istnieje skuteczny środek poprawiający pracę mózgu?

22.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie   #koncentracja   #mózg   #tabletki   

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób skarży się na problemy związane z pracą i funkcjonowaniem centralnego układu nerwowego. Najczęściej pierwsze symptomy są bagatelizowane, co może prowadzić do dalszych powikłań. W niektórych przypadkach jest to na tyle zaawansowane, że wywiera piętno na jakość życia i osiągnięcia w pracy lub szkole. Jakie są najpowszechniejsze objawy niewydolności umysłu? Czy istnieją skuteczne tabletki na koncentrację? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

 

Zaburzenia koncentracji — najczęstsze przyczyny i objawy

Nasz mózg kontroluje pracę wszystkich narządów, ma na nie bezpośredni wpływ oraz zapewnia nam logiczne myślenie, pozwala rozwiązywać problemy, komunikować się i zapamiętywać wydarzenia oraz informacje. Jest bardzo personalnym komputerem, którego pracę trzeba nadzorować i reagować, kiedy ulega ona spowolnieniu. Centralny układ nerwowy składa się z komórek — neuronów, które odbierają i przesyłają impulsy nerwowe. Ich praca w normalnych warunkach pozwala na właściwe funkcjonowanie całego ciała oraz zachowanie jasności umysłu. Jednak w warunkach podwyższonego stresu, obowiązków, braku odpowiedniego snu i zdrowej żywności, funkcjonowanie mózgu może się pogorszyć. Jest to spowodowane podwyższeniem hormonów skorelowanych ze stresem, zmniejszoną regeneracją umysłu oraz niską wartością odżywczą niewłaściwego pokarmu.

Problemy z koncentracją to oznaka występowania długotrwałego działania tych czynników, ponieważ neurony oraz astrocyty, budujące nasz mózg, przejawiają oznaki niedożywienia i przepracowania. Pierwszymi objawami dysfunkcji centralnego układu nerwowego są: apatyczność, brak energii, zaburzenia snu oraz łaknienia, rozdrażnienie i wspomniane, problemy z koncentracją. Te ostatnie występują najpóźniej, dlatego nie należy bagatelizować wszystkich poprzednich. Wszystko to będzie rzutowało na nasze samopoczucie, produktywność oraz wydajność fizyczną. Dlatego zachęcamy do podjęcia szybkich kroków w walce z pierwszymi objawami zmęczenia umysłu.

Jak poradzić sobie z przemęczonym mózgiem?

Gdy zaobserwujemy pierwsze objawy zmęczenia układu nerwowego, powinniśmy podjąć kroki, które spowodują poprawę jego funkcjonowania. Pierwszym zadaniem powinno być, zapewnienie sobie odpowiedniego odpoczynku, wyspanie się oraz ograniczenie używek, takich jak: kawa, słodycze, napoje energetyczne, tytoń oraz alkohol. Substancje aktywne, które wchodzą w skład tych produktów, przyczyniają się do pogorszenia pracy komórek nerwowych. Nie zaleca się spożywania ich w nadmiernych ilościach. Kolejną sprawą jest aktywność fizyczna. Badania prowadzone na grupie ludzi, którzy przyznają się do regularnych ćwiczeń, wskazują, że mają oni zwiększoną odporność na stres, ich umysły lepiej reagują na wysiłek intelektualny oraz mają mniejsze tendencję do zapadania w stany depresyjne. Dzieje się tak za sprawą endorfin, które są uwalniane podczas wysiłku.

Tabletki na koncentrację — co powinny zawierać?

Na rynku jest wiele preparatów, które mają za zadanie polepszyć pracę umysłu lub przywrócić mu normalne działanie. Jednak trzeba uważać na ich skład, ponieważ większość z nich może zawierać substancje, które są chemicznie wytwarzane w laboratoriach i mogą być nieskuteczne w walce o jasność myślenia. Trzeba stawiać na naturalne surowce, które są pozyskiwane z roślin oraz ziół o udowodnionym działaniu polepszającym pracę centralnego układu nerwowego. Najlepsze są te, które będą zawierały: żeń-szeń, ashwagandhę, różeniec górski. Preparatem opartym na naturalnych składnikach w skoncentrowanej dawce jest Mind Up. Co więcej, został on poddany badaniom mikrobiologicznym na występowanie toksycznych substancji, dlatego mamy pewność, że jego stosowanie jest w stu procentach bezpieczne. Nad jego stworzeniem pracowali specjaliści, dlatego Mind Up zawiera idealne proporcje składników, które zostały tak połączone, by dawać znacznie więcej. Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy na wątpliwe preparaty, warto wybrać jeden, którego działanie zostało potwierdzone.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Grinday.

 

To może Cię także zainteresować:
Nowotwory tarczycy – rosnące zagrożenie dla młodych ludzi
SPA to ukojenie nie tylko dla ciała
Zgrzytanie zębami – jaki jest powód i jak temu zapobiec?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze