Szybki rozwód czy jest możliwy? 5 prostych kroków

17.07.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#rodzina   #małżeństwo   #rozwód   

Wielu nieszczęśliwych małżonków chcących szybko uwolnić się od dotychczasowego partnera zastanawia się czy szybki rozwód jest możliwy. W zależności od skomplikowania sprawy masz wiele możliwości, dużo zależy też od posiadania dzieci, dlatego że sąd w pierwszej kolejności będzie dbał o ich dobro.

 

Jednak szybki rozwód jest możliwy ale pod kilkoma warunkami, które trzeba spełnić. Szansę na szybkie zakończenie sprawy jest możliwe, jeśli nie będziesz dochodzić w toku postępowania winy współmałżonka. Wtedy szansę na szybkie zakończenie sprawy gwałtownie wzrosną, również wtedy gdy obie osoby mają podobne interesy i po prostu chcą szybko zakończyć nieudany związek z wielu pozafinansowych powodów.

 

Jak przyśpieszyć rozwód?

1. Wykaż w wniosku odpowiedniego świadka, który ma zeznawać odnośnie sytuacji nieletnich dzieci

Sąd w pierwszej kolejności będzie dbał o dobro i interes dziecka, dlatego jego celem będzie upewnienie się, że dobro dziecka po rozwodzie będzie należycie zachowane. Często dzieci, są źródłem konfliktu obojgu partnerów. Jeśli nie masz dzieci, szansę na szybki rozwód wzrosną. Jednak jeśli posiadasz małoletnich to koniecznie będzie wskazanie świadka z najbliższego kręgu może to być teściowa, mama, tata, babcia, opiekunka, nauczyciel czyli osoba która dobrze zna Twoje dzieci. Gdy wskażemy świadka sprawa może być załatwiona już na 1 rozprawie sadowej.

2. Podaj argumentację rozwodową

Bardzo ważną kwestią jest główny czynnik rozwodów, należy wymienić z jakiej sprawy chcą Państwo wnioskować i co jest przyczyną np. nadmierne korzystanie z alkoholu przez jednego z partnera, brak współżycia czy też brak odpowiedniej opieki nad dziećmi.  Warto mówić prawdę, ponieważ sąd konkretnie prześwietli Wasze zarobki i przesłucha świadków, a prawda może zaważyć na przyszłą decyzję sądu o orzeczeniu o winie w trakcie rozwodu.

3. Dogadajcie się o prawach do dzieci

Bardzo sporna kwestia, ponieważ zazwyczaj każdy z partnerów chce mieć dziecko blisko siebie w swoim miejscu zamieszkania. Niestety sąd przydzieli opiekę tylko jednej osobie, oczywiście druga strona będzie miała prawo do systematycznych wizyt w danych terminach i pełne prawa rodzicielskie (chyba, że sąd na dobro dziecka postanowi inaczej).  W wniosku warto wskazać swoje dochody, jak również porozmawiać z partnerem o kwestii wysokości ewentualnych alimentów i innych należytych obowiązków.

4. Bez awantury

Jeśli, nie macie do siebie zbyt dużych pretensji a wasze oddzielne oczekiwania co do drugiego partnera są z góry ustalone. Warto pójść na kompromis i obejść się bez awantury w sądzie, która nikomu nie służy. Również wyciąganie publicznie "brudów" nie jest dobrym pomysłem bo wpływa negatywnie na wizerunek obojgu partnerów. Przed rozprawą warto umówić się i wstępnie dogadać w najbardziej ważnych dla stron kwestiach, oczywiście nie zawsze jest to możliwe.

5. Zadbaj o kwestie formalne

Podstawowym błędem w trakcie składania wniosku rozwodowego, są błędy formalne. Zatem zadbaj o odpowiednie adresy obu stron, dane takie jak PESEL czy poprawne imiona panieńskie matki. Ze względu na błędne dane rozwód może przeciągać się o kolejne miesiące, czego byśmy nie chcieli.

Podsumowanie

Pięć prostych kroków, jakie wymieniliśmy w artykule mogą być bardzo cenną radą dla wszystkich osób planujących rozwód w tym roku. Niestety coraz więcej społeczeństwa w Polsce się rozwodzi i warto być przygotowanym, a szybkie zakończenie sprawy i zaoszczędzenie niepotrzebnemu stresowi naszych dzieci.

źródło: http://adwokatwasilewski.pl/specjalizacje/prawo-rodzinne/

 

To może Cię także zainteresować:
Piknik rodzinny „My Polacy 1918-2018” – Poznań, 15 sierpnia 2018
Teledysk ślubny 2019 - zdumiewające inspiracje
Rola rodzica w edukacji dziecka

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze