Szukasz szkoły językowej? Odpowiedz sobie na jedno ważne pytanie!

09.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#hobby   #nauka   #język obcy   #szkoła   

Jeśli szukasz dobrej szkoły językowej, musisz dokonać prawidłowego wyboru. Nie może to być pierwsza lepsza placówka. Nawet, jeśli jakaś szkoła ma dobrą renomę i lata doświadczenia, może się okazać, że nie będzie odpowiednia dla Ciebie. Dlaczego? Bo metody nauczania niekoniecznie będą dopasowane do Twoich potrzeb.

 

Jaki jest Twój cel?

Jaki jest Twój cel? To fundamentalne pytanie, które musisz sobie zadać, zanim wybierzesz odpowiednią szkołę. Na rynku istnieje wiele dobrych szkół, ale niekoniecznie muszą one być dobre dla Ciebie.

Wyobraź sobie, że pewna szkoła należy do różnych stowarzyszeń językowych i ma certyfikowaną oraz doświadczoną kadrę. Ba, nawet jest ośrodkiem egzaminacyjnym i przygotowuje do różnych egzaminów, takich jak FCE czy CPE. Na pewno byś się skusił. Jest tylko jeden mały problemik. Szkoła naucza wyłącznie metodami tradycyjnymi. Przykłada większą wagę do gramatyki, pisowni i czytania ze zrozumieniem. Tymczasem Ty wyjeżdżasz za granicę i chciałbyś umieć mówić płynnie po angielsku. Wydaje Ci się, że przełamiesz bariery językowe i będziesz mógł swobodnie prowadzić konwersacje, jeśli będziesz uczył się na pamięć słownictwa oraz czasów bez jakiegokolwiek kontekstu? No to jesteś w błędzie.

Metoda nauczania odgrywa dużą rolę

Jeśli wiesz już, jaki jest cel Twojej nauki, dobierz szkołę, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. Wiele szkół oferuje różne metody nauczania. Jeśli chcesz nauczyć się płynnego mówienia i swobody w komunikowaniu się z innymi, wybierz metodę bezpośrednią. Szkoła nauczająca tą metodą powinna dodatkowo organizować zajęcia w małych grupach, maksymalnie do 10 osób. Jeśli musisz zdać egzamin lub przygotowujesz się do matury, lepsze dla Ciebie będą metody tradycyjne. Dla osób, które pracują w firmie i chciałyby podszlifować swój angielski, by móc prowadzić rozmowy z zagranicznymi klientami, najlepszym rozwiązaniem będą zajęcia indywidualnie, w czasie których kursant pozna język biznesowy i pojęcia związane z daną branżą.

Pamiętaj, że nie każda szkoła musi być dobra dla Ciebie. Nawet wtedy, kiedy cieszy się dobrą opinią.

 

Grzegorz Hanus
Powyższy artykuł powstał przy współpracy ze szkołą języka angielskiego w Częstochowie tarkowski.edu.pl.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Idealny telefon komórkowy dla osób w średnim wieku
Krótka, pokonkursowa relacja i trochę podziękowań
Wakacje z dzieckiem - jak się mądrze spakować?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze