Szkolny stres

16.05.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dziecko   #szkoła   #uczeń   #stres   #nauka   #wiedza   

Pewna dziewczynka miała olbrzymie problemy na lekcjach historii. Była zagrożona oceną niedostateczną. Lekcje te wiązały się z olbrzymim stresem. Dziewczynka, kiedy wchodziła na zajęcia, miała potężny „supeł" w brzuchu. Na samą myśl o sprawdzianie dostawała rozstroju żołądka. Bardzo silnie była w roli „tej, która sobie nie radzi".

 

Momentem przełomowym w tej trudnej dla niej sytuacji było poznanie metody nielinearnego notowania. Zaczęła tworzyć Mapy Myśli, które ułatwiły jej organizowanie wiedzy historycznej w piękne, kolorowe schematy graficzne. Opanowała również techniki pamięciowe i dzięki nim zapamiętywała daty wszelkich wydarzeń. 

Zaczęła otrzymywać z historii coraz lepsze stopnie. Z czasem stała się najlepszą uczennicą, a nawet zaczęła jeździć na Olimpiady Historyczne. W przypadku tej dziewczynki sam instynkt i zdolność do adaptacji nie wystarczył. Ponosiła porażki i ciężko to przeżywała. 

Wszystko zaczęło się zmieniać, kiedy dziewczynka opanowała odpowiednie techniki i wyrobiła w sobie nawyki pracy z materiałem szkolnym. W ten sposób wsparła swoją naturalną zdolność do nauki i zaczęła czerpać przyjemność z uczenia się. Osiągane sukcesy dodatkowo napędzały jej motywację i zapał, oraz zwiększały wiarę i zaufanie do siebie. 

Dziecko, które wie, jak się uczyć, po prostu robi to chętniej.

Każdy z nas ma indywidualny sposób uczenia się – a więc przyswajania informacji, przechowywania ich, przypominania i przekazywania.

To tak zwany indywidualny wzorzec myślenia. 

Poznanie wzorca uczenia się dziecka może być cenną pomocą w spożytkowaniu jego zdolności. Duża część tego, co przywykliśmy nazywać problemami psychologicznymi lub trudnościami w nauce, wyrasta w gruncie rzeczy z tego, że nie rozumiemy, jak funkcjonuje umysł dziecka. 

Dzieci o różnych wzorcach inaczej myślą, mówią i reagują na otaczający je świat. Każdy wzorzec potrzebuje odmiennych metod uczenia się, m.in. czytania. 

Dziecko, które ma problem z czytaniem wcale nie musi być dyslektykiem. 

Zapraszamy Państwa do przyłączenia się do naszej Kampanii Społecznej Akademii Świadomego Rodzica Akademii Nauki. 

Fundacja Edukacji i Rozwoju Centrum Wszechświata oraz Akademia Nauki zaprasza na bezpłatny warsztat psychologiczny dla rodziców dzieci przedszkolnych i szkolnych oraz młodzieży. Naszym głównym celem jest zwiększenie zaangażowania rodziców w szeroko rozumiany proces edukacji swojego dziecka pt:. Indywidualne wzorce uczenia się.Dnia 04 czerwca 2019 o godz. 16:00 w Sali Teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Trzciance ul. Sikorskiego 26 

Dnia 04 czerwca 2019 o godz. 18:30 w Fundacji Edukacji i Rozwoju Centrum Wszechświata ul. Zamkowa 3 Czarnków 

Po warsztatach Rodzice: 

- będą wiedzieli jaki jest wzorzec uczenia się ich dziecka, 

- będą wiedzieli jakie sposoby przekazywania wiedzy pomogą ich dziecku w nauce, 

- dowiedzą się jak formułować komunikaty skierowane do dziecka, by dziecko "słyszało", 

- poznają swój wzorzec i najlepsze dla siebie samych sposoby na naukę. 

Prowadząca warsztaty - Olga Wojciechowska 

Jeśli jeszcze nie wiesz, czy Akademia Świadomego Rodzica jest dla Ciebie, być może w podjęciu decyzji pomogą Ci wypowiedzi rodziców i nauczycieli, którzy już uczestniczyli w spotkaniach z nami: 

„Nie wiedziałam, że psychologia może być tak ciekawa." 

„Jestem bardzo zadowolona z warsztatów. Podobał mi się sposób prowadzenia, zrozumiale i z humorem". 

„Warsztaty spowodowały, że czuję większą pewność siebie. Nikt nie uczył nas, jak być dobrymi rodzicami dla swoich dzieci. Z radością odkryłam, że wiele rzeczy robię intuicyjnie dobrze i będę teraz bardziej świadoma tego, co się dzieje między mną a dzieckiem". 

„Inaczej patrzę na siebie i swoje dziecko". 

„Ta wiedza bardzo wiele rzeczy zmienia w moim rozumieniu siebie i moich dzieci". 

„Akademia Rodzica jest obowiązkowa, dla każdego świadomego rodzica. Polecam wszystkim swoim znajomym. Rewelacja!".


www.FundacjaCentrumWszechswiata.pl 

zakładka Akademia Nauki/ Akademia Świadomego Rodzica 

W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 790 799 290

Ilość miejsc jest ograniczona i o zapisie będzie decydowała kolejność zgłoszeń!


To może Cię także zainteresować:
Problem niepłacenia alimentów - jak z tym walczyć ?
Alimenty - kiedy się należą i w jakiej wysokości?
Jak zorganizować roczek?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: Fundacja Edukacji i Rozwoju CENTRUM WSZECHŚWIATA (tekst:Marek Hoffman)

Komentarze