Sprawdź, jakich zabawek nie kupować dziecku

01.02.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kobieta   #dziecko   #zabawki   #zakupy   

Chociaż zabawki mają umilać wolny czas naszego dziecka, wpływać na jego rozwój i dostarczać ogrom rozrywki, to okazuje się, że mogą być również niebezpieczne. Pamiętajmy, że to my jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za to, czym dysponują nasze dzieci. Oczywiście warto, by to one same dokonywały wyboru, ale my musimy mieć nad tym pełną kontrolę. Oto lista zabawek, których Twoje dziecko nigdy nie powinno dotknąć.

 

1. Chiński bubel

Wiemy, że utrzymanie dziecka wiąże się z ogromnym wydatkiem. Na pewnych rzeczach nie można jednak oszczędzać. Do takich zaliczają się właśnie zabawki. Weźmy pod uwagę, że kilkulatek spędza w ich towarzystwie większość czasu.

Nigdy nie kupujmy zabawek na bazarach i targowiskach. Tam gadżety dla dzieci często nie mają nawet przypiętej etykiety informacyjnej. Co więcej, tanie zabawki nie tylko zapewne szybko się zepsują, ale mogą stwarzać zagrożenie dla malucha. Posiadają małe i ostre elementy, którymi dziecko może się skaleczyć albo je połknąć. Pamiętajmy również, że tanie zabawki z Chin nierzadko wytwarzane są z toksycznych materiałów. Okazało się również, że malowane są rakotwórczymi farbami. Znacznie lepiej jest więc kupić jedną porządną zabawkę niż zasypywać dziecko nieużytkami.

 

2. Zabawki do wody

Słynna żółta kaczuszka pływająca w wannie jest tak naprawdę siedliskiem bakterii i grzybów. Daruj sobie taki zakup. W ogóle pozbądź się jej i nie nabywaj już żadnych zabawek, które mają być wykorzystywane podczas kąpieli. Znacznie lepiej jest dać dziecku kubeczek i łyżeczkę – takie zabawki kreatywne przynajmniej pobudzą jego kreatywność.

 

3. Zabawki nieodpowiednie pod względem wieku dziecka

Każdy rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się jak najlepiej. Nie ma w tym nic złego. Nie należy jednak przesadzać. Okazuje się, że często kupujemy zabawki, które nadają się dla starszych dzieci. Myślimy wtedy, że nasza latorośl szybciej zdobędzie nowe umiejętności. Nic bardziej mylnego. Takie zabawki edukacyjne dla dzieci staną się bezużyteczne, bo maluch nie będzie umiał z nich skorzystać. I absolutnie nie ma w tym nic złego, bo rozwój każdego z nas przebiega indywidualnie.

Podobna sytuacja jest z zabawkami dla najmłodszych dzieci. Jeśli otrzyma taką starszak, raczej czas wolny spędzany w jej towarzystwie okaże się wielką nudą, a nie frajdą. Właśnie dlatego zawsze patrzmy na oznaczenia producenta.

 

4. Zabawki plastikowe

Wszystkim rodzicom polecamy, by swoim dzieciom kupowali zabawki drewniane. Po pierwsze mają one najczęściej prostą konstrukcję, po drugie są bezpieczne, bo nie posiadają ostrych elementów, po trzecie są ekologiczne, więc w pełni dbamy tu również o zdrowie najmłodszych. Dlaczego jeszcze warto stawiać na takie zabawki? Warszawa i inne miasta w Polsce oferują je, bo są trwałe – rzadko kiedy zdarza się, by drewniane klocki uległy zniszczeniu. Inwestycja w ich zakup staje się więc opłacalna, bo takie zabawki będą służyć jeszcze kolejnym pokoleniom.

Nabywając zabawki plastikowe, możemy być pewni, że będą one jednorazowego użytku. Z całą pewnością długo dziecku nie posłużą.

 

 

Artykuł powstał na podstawie informacji zawartych na sklepie internetowym kabum.pl - zabawki kreatywne dla dzieci.

 

To może Cię także zainteresować:
Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubranek dla dzieci?
Hybrydy, a zwykły lakier. Co warto wybrać?
Zakup suplementów diety - przez Internet, w aptece czy w markecie?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze