Sprawa Twojej wierzytelności jest oczywista? Nie daj się ciągać po sądach, złóż pozew w e sądzie!

28.04.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Przewlekłość wszelkiego rodzaju postępowań sądowych powszechnie uważa się za najpoważniejszą bolączkę polskiego wymiaru sprawiedliwości. Kolejne rządy obiecują poprawę i przedstawiają kolejne reformy... a jak wynika z badań opinii publicznej, obywatele raczej nie odczuwają pozytywnych zmian. Dlatego warto przedstawiać bliżej te projekty i rozwiązania, które zdążyły sprawdzić się już w praktyce, a prawdopodobnie niewiele osób zdaje sobie sprawę z możliwości, które dzięki nim zyskały. Stworzony z myślą o przedsiębiorcach e-sąd stał się wyjątkowo skutecznym narzędziem egzekwowania długów.

 

Otrzymanie sądowego nakazu zapłaty bardzo ożywczo działa na „zapominalskich” 

Jedną z cech narodowych Polaków jest kombinatorstwo – o ile w ekstremalnie trudnych warunkach bywa zaletą, tak w relacjach biznesowych to paskudna przypadłość. Odwlekanie opłacania faktur pod najróżniejszymi pretekstami zdarza się nagminnie, co wiele firm doprowadziło na skraj bankructwa (a niektóre popchnęło krok dalej). Od kiedy funkcjonuje e sąd, proces uzyskania należności od nierzetelnego kontrahenta zdecydowanie przyspieszył. Wszystko dzięki sprawniejszemu wydawaniu sądowych nakazów zapłaty – chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że takie oficjalne pismo najdobitniej uświadamia dłużnikom powagę sytuacji. Teraz, zamiast zakładać sprawę w sądzie i przechodzić przez kolejne rozprawy, wystarczy wypełnić odpowiedni formularz w internecie. Jeżeli niezbędne formalności zostały dopełnione, a złożone dokumenty w oczywisty sposób wskazują na istnienie niezaspokojonej wierzytelności, e sąd niemal automatycznie wystawia stosowne orzeczenie.  

W gąszczu niezrozumiałych procedur przyda się pomoc radcy prawnego 

Kluczowy etap całej sprawy stanowi złożenie pozwu przez internet – jak to z urzędowymi wymogami często bywa, prawidłowe uzupełnienie każdej jednej rubryczki wcale nie jest takie proste. Jedno drobne uchybienie i postępowanie niepotrzebnie przesuwa się w czasie. Najprostszym wyjściem okazują się specjalistyczne usługi prawnicze, np. w AIF Kancelaria. Doświadczeni fachowcy doskonale wiedzą, jak się poruszać w obrębie obowiązujących przepisów. Dzięki temu służą celną radą podczas składania pozwu, mogą także właściwie reagować na dalsze wydarzenia. Jeśli dłużnik nie zgadza się z otrzymanym nakazem zapłaty i wnosi sprzeciw, sprawa przenosi się z e sądu do odpowiedniego sądu w okręgu miejsca zamieszkania pozwanego. W takim przypadku ustanowienie procesowego pełnomocnika firmy, który zna potrzebne paragrafy i procedury, znacznie zwiększa szanse na wygraną i otrzymanie należnych pieniędzy.

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze