Spotkanie z pisarzem Tomaszem Justyniarskim

17.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#pisarz   #biblioteka   #oborniki   

Międzyszkolny projekt edukacyjny, „A może książka”, którego nadrzędnym celem jest propagowanie wśród uczniów czytelnictwa z wykorzystaniem między innymi nowoczesnych technologii nabiera rumieńców. Do projektu na zaproszenie Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku przystąpiły następujące szkoły: Prywatna Polsko-Angielska Szkoła Johna Deweya w Obornikach, Szkoła Podstawowa nr 2 z Obornik, Gimnazjum nr 1 z Obornik oraz Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera z Połajewa.

 

Za nami już warsztaty w Bibliotece Publicznej z tworzenia prezentacji w aplikacji tabletowej buncee. Uczniowie wykonali niesamowite prace opowiadające o przeczytanych przez nich książkach z tematu- fantastyka. Odbyły się już warsztaty w ZSS w Kowanówku, dla wszystkich uczestników projektu, w ramach których uczyliśmy się sketchnotingu, czyli tworzenia rysunkowych notatek, ponieważ uczniowie mają za zadanie w taki sposób przedstawić przeczytane baśnie. Dziś, tj. 15 marca, autorki, projektu Jolanta Majkowska i Zyta Czechowska, we współpracy z dyrekcją szkoły oraz Fundacją Zielony Jamnik- na ratunek bezbronnym, zorganizowały warsztaty z pisarzem i autorem książek takich jak np. „Psie troski’, „Kocie troski”, panem Tomaszem Justyniarskim. Oprócz tego, że uczniowie kilku szkół biorących udział w naszym międzyszkolnym projekcie dowiedzieli się jakie są etapy powstawania książki, na czym polega praca pisarza, to uczestniczyli w niesamowitej lekcji empatii i wrażliwości. Dominował temat przyjaźni ludzi i zwierząt, naszej odpowiedzialności za nie. To były wzruszające i pełne edukacyjnych przesłań zajęcia. Dzięki fundacji “Zielony Jamnik”, wszyscy uczniowie otrzymali darmową książkę z podpisem i dedykacją autora.

Kolejny etap naszego projektu to stworzenie elektronicznych książeczek oraz zaprojektowanie żywych okładek książek. Efekty naszej projektowej pracy można obejrzeć na blogu edukacyjnym, który został stworzony w celu prezentacji działań i promocji projektu.

Adres blogu: www.amozeksiazka.blogspot.com

 

To może Cię także zainteresować:
Imieniny Kazimiery w bibliotece
Wieczór pełen muzyki
"Najlepszy powód, by żyć…"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: oborniki.pl / Jolanta Majkowska i Zyta Czechowska | foto: oborniki.pl

Komentarze