Spotkanie poetyckie w Chodzieży

16.11.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #poezja   #chodzież   

W środę 8 listopada, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chodzieży, odbyło się spotkanie poetyckie pt. "Poezja dobrego sąsiedztwa". Było to jedno ze spotkań organizowanych w wielkopolskich miastach ramach poznańskiego 40 Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

 

Gośćmi byli, Teodozija Zariwna ukraińska poetka oraz Andrzej Szmal biolog, poeta, fotograf, który od dwudziestu lat większą część roku mieszka w Laponii. Spotkanie prowadziła Zofia Grabowska Andrijew, która podkreślała różnorodność tematyki utworów zaproszonych poetów. Zariwna w swoich wierszach opowiada m.in. o obecnej sytuacji na Ukrainie, o bezsensie wojny, o cierpieniu i lęku milionów ludzi. Jej utwory są autentyczne i wzruszające. Natomiast Szmal, mieszkający z dala od zgiełku i natrętnej cywilizacji w swoich utworach przekazuje „spokój płynący z pogodnej akceptacji otoczenia, radość czytania krajobrazu, gdzie wszystko jest na swoim miejscu, wszystko na niebie i ziemi takie, jakie MA być”. Poeta przedstawił też niezwykłe diaporamy, fotografie lapońskiej przyrody zsynchronizowane z muzyką poważną.

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
"Jeżeli kochać to nie indywidualnie" - Koncert Walentynkowy w Kaźmierzu
"Halszka, Czarna Księżniczka z Szamotuł"

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: biblioteka-chodziez.pl | foto: biblioteka-chodziez.pl

Komentarze