Sposoby na wykończenie wnętrz

05.05.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #wykończenie wnętrz   #ściany   #beton   #modern   

Chcemy, by nasze wnętrza były wyjątkowe. Dzięki temu będziemy czuli się w nich przytulnie i bezpiecznie, a to przecież najważniejsze. To miejsce, w którym odpoczywamy, do którego zawsze wracamy. Często urządzamy w nim spotkania, przyjęcia i rożne uroczystości. Co zrobić, by nasz dom był wyjątkowy? By cieszył oko i służył praktycznymi rozwiązaniami? Szczególnie ważnym etapem jest wykończenie. Dekoracje, kolory, faktury - wszystko musi zgrywać się w jedną całość. Niełatwo jest opracować idealną koncepcję.

 

Beton - modowy hit w dekoracji wnętrz

Aby cieszyć się pięknym lokum, musimy dobrze zaplanować aranżację. Nowoczesne wnętrza potrzebują ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest beton architektoniczny. To niezwykle modne rozwiązanie, które wciąż wywołuje kontrowersje. Dlaczego? Ponieważ wciąż panuje opinia, że to surowe tworzywo, które nadaje się wyłącznie na wylewki, które zakrywamy innymi materiałami. Nic bardziej mylnego! Nowoczesna technologia wytwórstwa sprawia, że mamy dostęp do pięknych płyt betonowych, wśród których znajdziemy wiele odcieni i struktur. Produkcja przebiega w sposób manualny, podczas którego powstają piękne faktury. Płyty mogą być gładkie lub mocniej żłobione - wybór zależy wyłącznie od naszego gustu oraz koncepcji całej aranżacji.

Oryginalność przede wszystkim

Wiele osób szuka oryginalnych rozwiązań, które pozwolą na wyróżnienie się na tle innych. Beton jest idealny do stworzenia niespotykanego wnętrza. Dlaczego? Ponieważ możemy wykorzystać go na wiele sposobów, zestawić z ciekawymi meblami, czy dekoracjami. Jeśli nie chcemy stworzyć aranżacji, która będzie do złudzenia przypominała te w domach sąsiadów, sprawdźmy rozwiązania wykorzystujące beton.
Ale jak to - beton ma udekorować dom? Dokładnie tak! Ostatnio coraz chętniej wykorzystuje się go do urozmaicania stylizacji pomieszczeń i to niekoniecznie na ścianach czy podłogach. Pojawiają się meble z betonowymi blatami, a nawet lampy z dużymi, pięknymi kloszami, które nie tylko pięknie wyglądają, ale są również bardzo praktyczne. Jak można wykorzystać beton w stylizacji wnętrz? Dowolnie - to na tyle plastyczny materiał, że można kreować go na rożne sposoby. Ogromnie popularne stały się ściany z betonową kompozycją. Mogą być to nieregularne płytki tworzące prawdziwe arcydzieło.

Gdzie sprawdzi się beton?

Tak naprawdę nie ma ograniczeń. Chcesz udekorować betonem łazienkę lub kuchnię? Nie ma problemu! Ten materiał jest wyjątkowo trwały i odporny na wilgoć, nie ma obaw, że ulegnie zniszczeniu pod wpływem pary wodnej. Idealnie komponuje się w salonach, można umieścić go na kilku lub jednej ścianie. Przepięknie wyglądają także dekoracje betonowe, jak właśnie lampy albo donice. Tak naprawdę wszystko zależy od naszego pomysłu. Zakomponowanie betonu jest o tyle prostsze, że szare odcienie pasują w zasadzie do wszystkiego. Przepięknie prezentuje się w zestawieniu nawet z jaskrawymi, mocnymi barwami, które również są wyjątkowo modne.
Chcesz mieć oryginalne wnętrze? Wykończenia betonowe sprawią, ze takie właśnie będzie.

MODERN CONCRETE - producent betonu architektonicznego.

To może Cię także zainteresować:
Skuteczna ochrona drzwi wejściowych przed czynnikami atmosferycznymi
Kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne - czym się charakteryzują?
Geometryczny design – trend sezonu, którego nie może zabraknąć w Twoim domu!

red. DDWLKP.pl | źródło: modernconcrete.pl

Komentarze