Spektakl Teatru Małe Mi w Krzyżu Wlkp.

04.07.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #spektakl   #teatr   #krzyż wielkopolski   

23 czerwca na scenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Krzyżu Wlkp. wystąpił wędrowny teatr lalek Małe Mi z Warszawy. Spektakl pt. "Fintikluszki-folkowe okruszki" zainaugurował cykl spotkań dla dzieci ph. "Wakacje…Start!!!".

 

Fintikluszki to w języku mieszkańców krainy Dawno Dawno Temu po prostu drobiazgi. Spektakl to mieszanka zabawnych, błyskotliwych, wzruszających i zapomnianych przypowiastek, obyczajów i wspomnień zebranych w wędrownym kramie z opowieściami. Aktorzy wskrzeszają świat Wielkoludów, Domowych Skrzatów, a także zdradzają tajemnice narodzin skowronka. Wszystko to ukazane jest przy pomocy różnych form teatru lalek, tradycyjnych zabawek, instrumentów muzycznych oraz pieśni zaaranżowanych przez Karolinę Cichą – laureatkę Nowej Tradycji 2013. Aktorki występujące w spektaklu – Sława Tarkowska i Graża Wielgus - zaczarowały swoją grą nie tylko najmłodszych, ale również dorosłych, którzy za sprawą wyobraźni przenieśli się do magicznego świata dzieciństwa.

 

To może Cię także zainteresować:
Siedem dni…
Wykłady w ramach Akademii Niepodległości w Nowym Tomyślu
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: mgokkrzyz.pl

Komentarze