SPA to ukojenie nie tylko dla ciała

15.09.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#fit   #zdrowie   #spa   

Ośrodki SPA cieszą się w Polsce coraz większym uznaniem. Nieustannie rozbudowywana oferta jest odpowiedzią na potrzeby współczesnych czasów, w których ludzie są zabiegani, prowadzą siedzący tryb życia oraz zmagają się z długotrwałym stresem. SPA to miejsce, w którym choć na chwilę można zapomnieć o rutynie i problemach. Przeprowadzane tam zabiegi są dopasowywane do potrzeb poszczególnych klientów, wspólnie tworzą kompleksowy program leczniczy, relaksujący i regenerujący.

 

Klimatyczne SPA

W SPA panuje na ogół atmosfera wyciszenia, relaksu i spokoju. Wpisuje się ona w klimat charakterystyczny dla tego rodzaju ośrodków odnowy, bez względu na miejsce ich położenia. Jednak szczególną uwagą cieszą się SPA w górach. Nazywa się je klimatycznymi, ponieważ poza możliwością korzystania z zabiegów goście otrzymują także dostęp do czystego powietrza oraz unikalnego klimatu. Za jego wykreowanie odpowiada bliskość gór, a często także gorących źródeł. Z uwagi na wyjątkowe warunki środowiska naturalnego SPA w górach, ale także nad morzem, cieszą się największą popularnością wśród klientów. Pobyt w takim ośrodku można śmiało łączyć z corocznym urlopem dla całej rodziny. 

Główne zalety SPA

Tradycyjne SPA to miejsce wykorzystujące prozdrowotne właściwości wód termalnych. Jednak w ostatnich latach oferta takich obiektów została znacząco rozbudowana. Wykorzystują one między innymi wody mineralne, błoto, sól morską oraz wiele innych produktów pochodzenia naturalnego. Wszystkie łączy pozytywny wpływ na wygląd ciała oraz funkcjonowanie psychiki. Dlaczego warto jeździć do SPA? To świetna okazja, by wyrwać się z domu i pozwolić sobie na pełen relaks. Wysokiej jakości baza noclegowa tworzy warunki, w których chce się wypoczywać. A podczas zabiegów goście oddają się w ręce profesjonalistów. Już po kilkunastominutowym masażu klasycznym człowiek czuje się o niebo lepiej. Jeżeli do tego dojdą kąpiele w specjalnych wannach, maseczki błotne czy peeling z wyselekcjonowanych składników, naprawdę można się poczuć jak nowo narodzona osoba. Dodatkowym atutem pozostaje także cena. Większość klientów jest zaskoczona niskim rachunkiem. Dawniej SPA faktycznie zarezerwowane było dla nielicznych, dzisiaj jest miejscem dostępnym przeciętnemu obywatelowi. Za rozsądne pieniądze można zatem wypocząć, zregenerować ciało i wzmocnić psychikę.

Kiedy wybrać się do SPA

Krótki wypad do SPA zalecany jest osobom przemęczonym, które czują się przytłoczone codziennością. Dwa, trzy dni w takim miejscu to okazja, by zadbać o siebie i spojrzeć nieco inaczej na swoje życie. Raz do roku warto natomiast zorganizować sobie tydzień, a nawet dwa, takiej słodkiej laby. Wcześniej należy jednak sprawdzić, co można robić w SPA. Poszczególne obiekty różnią się bowiem pod względem oferty, najlepiej wybierać ją pod kątem własnych potrzeb. W dobrym SPA wizyta zaczyna się od badania lekarskiego, podczas którego specjalista określi stan zdrowia danej osoby oraz wskaże zalecane jej zabiegi. To dobry punkt wyjścia do udanego, maksymalnie wykorzystanego pobytu. 

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez ekskluzywny hotel bristolbusko.pl ze SPA.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Nowotwory tarczycy – rosnące zagrożenie dla młodych ludzi
Wyjdź z domu! To najpiękniejsza pora roku!
Zgrzytanie zębami – jaki jest powód i jak temu zapobiec?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze