Śmierć motocyklisty a odszkodowanie dla rodziny

04.02.2019

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Liczba wypadków z udziałem motocyklistów wzrasta z roku na rok. Większość z nich kończy się tragicznie – śmiercią kierowców jednośladów, którzy przy dużej prędkości, w zderzeniu z samochodem mają bardzo małe szanse na przeżycie. Kiedy w zdarzeniu komunikacyjnym ginie bliska nam osoba, możemy ubiegać się o odszkodowanie adekwatne do rozmiarów straty oraz inne świadczenia, w tym zwrot kosztów pogrzebu.

 

Kto wypłaca stosowne środki rodzinie i bliskim zmarłego? 

Wiele wypadków, w których biorą udział motocykliści, zostaje uznanych za kontrowersyjne. Przez szybkość, z jaką poruszają się osoby prowadzące jednoślady, a co za tym idzie ich ograniczoną widoczność na drodze, często trudno jest jednoznacznie wskazać sprawcę zdarzenia. Bywa, że jedyną przyczyną wypadku okazuje się zbyt duża prędkość, z jaką jechał zmarły. Mają jednak miejsce sytuacje, kiedy ewidentnym sprawcą szkody jest osoba trzecia. Wtedy odszkodowanie zostaje wypłacone z jego ubezpieczenia OC, stanowiącego obowiązkowe świadczenie każdego kierowcy. 

Rodzina motocyklisty zmarłego w wypadku drogowym, może się starać o odszkodowanie, zadośćuczynienie, rentę oraz zwrot kosztów pogrzebu. Podobne prawo mają osoby niespokrewnione z ofiarą, które pozostawały z nim w bliskich relacjach, na przykład konkubina lub narzeczona, o ile wykażą one, że tworzyły trwały związek ze zmarłym. 

Jak dochodzić odszkodowania – na własną rękę czy z pomocą?

Żeby otrzymać świadczenie finansowe konieczne jest, aby wnioskujący wykazał pogorszenie się jego sytuacji majątkowej, wynikające ze śmierci bliskiej osoby. Od dochodzenia odszkodowania do jego wypłaty jest długa droga, którą najlepiej odbyć w towarzystwie doświadczonego prawnika. Takich specjalistów zatrudnia chociażby Kancelaria Kompensja, uzyskująca dla klientów wysokie świadczenia za wypadki śmiertelne osoby bliskiej. 

Skontaktowanie się z Kancelarią to najlepsze, co może zrobić członek rodziny motocyklisty, zmarłego w wypadku komunikacyjnym. Ubezpieczyciele bowiem oferują odszkodowania, które są dużo niższe od tych, możliwych do uzyskania. Prawnik, mający doświadczenie w negocjacjach z Towarzystwem Ubezpieczeniowym pomoże klientowi w dochodzeniu należnych mu roszczeń. Działając na własną rękę, osoba niezaznajomiona z obowiązującym prawem może napotkać duże problemy, a w efekcie otrzymać niskie świadczenie, bez możliwości odwołania się od decyzji Ubezpieczyciela. W związku z powyższym, warto mieć w notesie zapisany kontakt do dobrego prawnika, który w razie potrzeby zajmie się naszą sprawą. 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze