Skoki spadochronowe dla niedoświadczonych? To możliwe w tandemie!

27.04.2016

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Wielu z nas skoki spadochronowe kojarzą się z czymś niedostępnym dla przeciętnego Kowalskiego, czymś, co wymaga niezwykłej odwagi, a przy tym też grubego portfela. Jednak nic bardziej mylnego! Dzisiaj ze skoków spadochronowych może skorzystać niemalże każdy – to możliwe za sprawą skoków tandemowych.

 

Zainteresowanie skokami w tandemie jest coraz większe. Korzystają z nich nie tylko ci, którzy szukają dużej dawki adrenaliny, ale również ci, którzy chcą przeżyć niezwykłą przygodę, oglądając świat z niecodziennej perspektywy. Skoki tego rodzaju są organizowane obecnie w wielu ośrodkach spadochroniarskich na terenie całej Polski – rezerwację można wykonać całkowicie przez internet.

 

Czym są skoki tandemowe?

W skokach tandemowych, jak nietrudno się domyślić, biorą udział dwie osoby – to instruktor spadochroniarstwa, który odpowiada za kwestie techniczne, a także pasażer, którym może zostać niemalże każdy niedoświadczony amator adrenaliny. Instruktor z pasażerem połączeni są specjalną uprzężą tandemową, a za bezpieczeństwo odpowiada również spadochron z automatem na plecach instruktora.

 

Skoki w tandemie odbywają się z lecącego samolotu z wysokości 3000 lub 4000 metrów. Wysokość wyskoku ma wpływ na czas swobodnego spadania – jest to najbardziej emocjonująca chwila całego tego wydarzenia, ponieważ to wtedy uczestnicy skoku spadają w kierunku ziemi bez otwartego spadochronu z prędkością nawet 200 kilometrów na godzinę. To naprawdę uczucie, którego nie da się opisać! W przypadku skoków z 3000 metrów czas swobodnego spadania to około 30 sekund, dla 4000 metrów – 60 sekund.

 

Gdy tandem będzie na odpowiedniej wysokości, następuje otwarcie czaszy spadochronowej i następnie kilkuminutowe opadanie już bez tak dużych emocji – wtedy też można przyjrzeć się bliżej swojemu otoczeniu z wyjątkowej perspektywy. Lądowanie po skoku jest miękkie, dlatego też nie ma ryzyka kontuzji.

 

Gdzie skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Ceny skoków tandemowych wcale nie są zaporowe – najmniej zapłaci się za opcję z 3000 metrów, ponieważ to wydatek około 500-600 złotych, z kolei za skok z 4000 metrów trzeba uiścić około 700 złotych. Można zdecydować się również na wykupienie wideorejestracji całego wydarzenia – wtedy trzeba będzie dopłacić około 250 złotych, ale w zamian otrzyma się niezwykłe zdjęcia oraz film ze swojego wyczynu.

 

Jeżeli chcesz skorzystać z skoków tandemowych, możesz wykonać rezerwację nawet w tym momencie przez internet. Możesz też kupić skok na prezent dla kogoś bliskiego, komu chcesz zrobić niezwykłą niespodziankę – wybierz wtedy voucher upominkowy, ponieważ wtedy obdarowana osoba może sama wybrać najbardziej odpowiadający jej termin.

 

Teraz skoki spadochronowe w tandemie są dostępne w całej Polsce. Można skorzystać z nich również w takich miejscowościach jak Włocławek, a dokładnie lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem, gdzie swoją siedzibę ma Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive.pl. Organizuje on również skoki w takich miejscowościach jak Gliwice, Pruszcz Gdański oraz Przasnysz.

 

red. DDWLKP.pl | źródło: skydive.pl

Komentarze