Siedem dni…

17.01.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #trzcianka   

Siedem dni to tytuł powieści omawianej podczas pierwszego w tym roku spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży działającego przy trzcianeckiej Bibliotece.

 

Eve Ainsworth w swojej książce zmierzyła się z wieloma ważnymi tematami. Powieść traktuje o relacjach między nastolatkami, problemach rodzinnych, przemocy fizycznej i psychicznej, a także o sile mediów społecznościowych.

Historia, której głównymi bohaterkami są dwie nastoletnie dziewczynki opowiedziana jest z dwóch perspektyw - oprawcy i ofiary.

Jess mieszka z zapracowaną mamą i młodszą siostrą. Jest nieśmiała i zakompleksiona z powodu swojej nadwagi. Nie ma łatwego życia, dlatego w szkole chciałaby być niewidzialna. Kez jest atrakcyjna i pewna siebie, traktuje rówieśników z góry, uważa, że jest lepsza od innych. Mieszka z rodzicami w pięknym domu, a jej życie z pozoru wygląda na idealne.

Tydzień, czyli tytułowe siedem dni to czas, w którym rozgrywają się wszystkie wydarzenia. To 168 godzin, które mogą zmienić całe dotychczasowe życie. Każdy dzień i zdarzenia z nim związane opisane są z perspektywy obu dziewcząt dzięki czemu poznajemy ich świat, doświadczenia, emocje i sposoby radzenia sobie z problemami oraz zasady jakimi się w życiu kierują.

Spotkanie z książką Siedem dni było doskonała okazją do rozmowy o szkolnej rzeczywistości. Dziewczęta podzieliły się sowimi doświadczeniami i wspólnie zastanawiały się co zrobić, aby wyeliminować problem przemocy i nękania słabszych.

Zdaniem czytelniczek historia stworzona przez Eve Ainsworth jest trochę zbyt przewidywalna, jednak została oceniona pozytywnie ze względu na bardzo ważną tematykę. Z całą pewnością jest to książka, która skłania myślenia i refleksji.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 7 lutego 2018 roku podczas, którego będziemy rozmawiać o książce Najlepszy powód, by żyć Augusty Docher.

 

 

To może Cię także zainteresować:
Rozmowy o literaturze „Pod Jelonkiem”
Globalnie w bibliotekach
Koncert z okazji Dnia Matki w Trzciance

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JSz | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze