Sezon na skoki tandemowe rozpoczęty. Skocz i Ty!

27.04.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

Lubisz niezwykłe wyzwania? Poszukujesz rozrywkę, które podnoszą adrenalinę i pozostawiają po sobie wyjątkowe wspomnienia? W takim przypadku pomyśl o skoku spadochronowym w tandemie. Swój skok możesz zarezerwować nawet teraz – niedawno rozpoczął się kolejny sezon na tandemy.

 

Do skoku spadochronowego wcale nie musimy przygotowywać się miesiącami. Nie musimy iść do lekarza w celu uzyskania zaświadczenia o braku przeciwwskazań. Nie musimy też przeznaczać na ten cel sporej sumy. Wystarczy, że wybierzemy skoki spadochronowe w tandemie, które są ostatnim hitem. To jedyna tego rodzaju okazja, gdy możemy skoczyć w przestworzach całkowicie bezpiecznie i przeżyć przygodę jedyną w swoim rodzaju!

 

Skok spadochronowy w tandemie – co warto o nim wiedzieć?

Nie każdy z nas wie dokładnie, czym są skoki spadochronowe w tandemie. W związku z tym warto poznać je bliżej. Skokami tego rodzaju określamy takie skoki spadochronowe, które odbywają się w dwójkę. Biorą w nich udział pilot tandemu – jest to instruktor z szerokim doświadczeniem, a także pasażer, który takiego doświadczenia już posiadać nie musi. Razem spięci są uprzężą tandemową. W związku z tym dla pasażera jest to niezwykła okazja, aby doświadczyć emocji towarzyszących skoczkom po specjalnych szkoleniach, ale bez nich.

 

Skoki tandemowe odbywają się z dwóch wysokości – z samolotu lecącego na pułapie 3000 albo 4000 metrów. Przy rezerwacji skoku możemy wybrać wysokość, która nam odpowiada. Zasadniczo wpływa ona na czas swobodnego spadania – to moment, który trwa od 30 do 60 sekund i to właśnie wtedy możemy spadać w przestworzach bez otwartej czasy spadochronu. To niesamowite uczucie, którego możemy doświadczyć bezpiecznie jedynie w ten sposób! Skok z 4000 metrów jest przy tym droższy, ale pozwala nam na spadanie bez otwartej czasy dłużej, dlatego warto się na niego zdecydować.

 

Przy skoku w tandemie nie musimy również obawiać się o kwestie bezpieczeństwa przy lądowaniu. Po otwarciu spadochronu uczestnicy skoku powoli opadają w kierunku lądowiska – pilot tak steruje spadochronem, żeby trafić idealnie w wybrane miejsce. Lądowanie jest miękkie i nie narażamy się wtedy na żadne kontuzje.

 

Gdzie skoczyć w tandemie i ile to kosztuje?

Ceny skoków spadochronowych w tandemie nie są wcale takie wysokie, jak mogłoby się wydawać. Najprostszy pakiet to koszt około 500 złotych – obejmuje on przygotowanie oraz skok z 3000 metrów. Za skok z 4000 metrów zapłacimy z kolei około 700 złotych. Możemy też dokupić usługę filmowania i fotografowania skoku za około 250 złotych. Warto się na nią zdecydować, aby mieć unikatową pamiątkę na lata. Możemy też trafić na wiele ciekawych promocji, które pozwolą nam na zapłacenie za skoki jeszcze mniej.

 

Na skoki spadochronowe w tandemie zaprasza Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego Skydive. Obecnie prowadzi on skoki w czterech lokalizacjach – w swojej bazie położonej na lotnisku Kruszyn pod Włocławkiem, a także w Przasnyszu, Gliwicach i w Pruszczu Gdańskim. 

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze