Serum z witaminą C – prosty sposób na polepszenie stanu każdej skóry

05.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#zdrowie&fit   #witamina c   #serum   #skóra   #poprawa   

Witamina C występuje w przyrodzie naturalnie. Znajduje szerokie zastosowanie zarówno w medycynie, jak i w kosmetyce. Witamina ta jest mocnym antyoksydantem, wpływa na niwelowanie szkodliwego działania wolnych rodników. Przyjmowana zarówno doustnie, jak i stosowana na skórę wykazuje właściwości regenerujące i odmładzające.

 

Dlaczego serum

Serum jest to rodzaj kosmetyku, zawierający najwyższą zawartość substancji aktywnej w produkcie przeznaczonym do stosowania na skórę. Zarówno toniki, jak i kremy, czy maseczki nie mają tak wysokiego stężenia istotnych dla pielęgnacji skóry składników. Serum jest także lepiej przyswajane przez każdy rodzaj skóry, ponieważ jest lekkie, szybko się wchłania i nie pozostawia lepkiej warstwy na powierzchni skóry. Natomiast kremy często pomimo zawartości odżywczych, zawierają składniki obciążające i zapychające skórę.

Działanie witaminy C

Głównym zadaniem witaminy C jest rozjaśnienie przebarwień na skórze oraz rozświetlenie szarej, ciemnej, zmęczonej skóry. Stosowanie serum sprawia, że skóra staje się bardziej świeża i promienna. Ponadto, witamina C wykazuje właściwości przeciwzapalne, co sprawia, że świetnie sprawdza się w przypadku skóry dotkniętej trądzikiem – zarówno aktywnymi zmianami trądzikowymi, jak i przebarwieniami i bliznami. Witamina C wykazuje także działanie przeciwstarzeniowe – pozytywnie wpływa na produkcję kolagenu i elastyny w głębszych partiach naskórka.

Jak nakładać serum

Serum nakładamy na wcześniej przygotowaną skórę, tj. po umyciu jej i wyrównaniu odczynu pH za pomocą toniku. Kolistymi ruchami wcieramy kilka kropel w skórę twarzy, szyi i dekoltu. Niektóre osoby po nałożeniu witaminy C mogą odczuwać lekkie ciepło, szczypanie, bądź mrowienie, jednak nie należy się tym przejmować, ponieważ jest to naturalna reakcja, która znika po chwili. Jeśli natomiast objawy te nie ustąpią, należy przerwać stosowanie serum – możemy mieć do czynienia z nadwrażliwością na tę substancję.

Serum z witaminą C – efekty

Jeżeli dysponujemy dobrej jakości produktem z witaminą C, już po kilku dniach od rozpoczęcia jej stosowania, powinnyśmy zauważyć pierwsze efekty. Aby można było zauważyć pierwszą zmianę w kondycji naszej skóry, wierzchnie warstwy skóry muszą się „nasycić” tym produktem, dlatego zajmuje to co najmniej kilka dni.

Niestabilna witamina C – co to oznacza?

Jedyny problem w stosowaniu witaminy C to jej niestabilność – niestety substancja ta łatwo utlenia się w kontakcie ze światłem słonecznym bądź powietrzem. Wtedy nie działa ona prawidłowo i nie spełnia swoich podstawowych funkcji. Dlatego ważne jest, aby kupować produkty z witaminą C z zaufanych miejsc, w szczelnych opakowaniach, najlepiej w buteleczkach z ciemnego szkła ze szklaną pipetą.

Jakie stężenie witaminy C wybrać

Początki przygody ze stosowaniem witaminy C powinny być delikatne – zastosowanie wyższego stężenia substancji wcale nie sprawi, że kosmetyk zadziała lepiej bądź szybciej. Najlepiej zacząć od serum o stężeniu od 8 do 10%, a potem stopniowo zwiększać stężenie do maksymalnie 20%. Co ważne, niezależnie od stosowanego przez nas stężenia substancji, konieczne jest używanie kremu z filtrem na skórę przez cały okres terapii witaminą C.

Tekst napisany we współpracy z https://www.wapteka.pl/

To może Cię także zainteresować:
Trądzik czyli zmora nie tylko nastolatków – jak z nim walczyć oraz pozbyć się blizn?
Jesienna zmora - opryszczka. Jak sobie radzić z tą chorobą?
Wlewy witaminowe

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl

Komentarze