Seminarium dla bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego

13.03.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#biblioteka   #powiat czarnkowsko-trzcianecki   

8 marca Biblioteka Publiczna w Trzciance zaprosiła bibliotekarzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego do wzięcia udziału w seminarium.

 

Spotkanie dla bibliotekarzy z naszego powiatu rozpoczęło się od wykładu Anny Sabiłło, instruktorki Działu Instrukcyjno-Metodycznego Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury, która przygotowała przegląd literatury dziecięcej i młodzieżowej wartej polecenia młodemu czytelnikowi. Tematyka książek zaprezentowanych przez Annę Sabiłło dotyka ważnych problemów, z którymi mierzą się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Rozwód rodziców, przemoc w rodzinie, ekologia – to tylko niektóre z zagadnień przygotowanych przez instruktorkę i zawartych w przygotowanym przez nią przeglądzie literatury.

Druga część spotkania była walnym zebraniem zdawczo-wyborczym Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Trzciance. Maria Bochan, przewodnicząca Oddziału SBP w Pile, poprowadziła spotkanie oraz głosowanie w sprawie powołania nowego zarządu trzcianeckiego Koła, którego przewodniczącą na lata 2017-2021 została Ewa Jaroszyńska. Maria Bochan omówiła także plany oraz zadania Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich na najbliższe lata.

 

To może Cię także zainteresować:
"Najlepszy powód, by żyć…"
Siedem dni…
Literackie rozmowy w świątecznym klimacie

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: kontakt@ddwlkp.pl / JN | foto: kontakt@ddwlkp.pl

Komentarze