Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami

29.10.2018

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#kultura   #rozrywka   #książka   #biblioteka   #warsztaty   #trzcianka   

Od 22 do 26 października w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance trwa Tydzień Integracji Społecznej. W jego ramach odbyły się warsztaty „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnościami”.

 

Celem warsztatów było budowanie empatii wobec osób z niepełnosprawnościami poprzez wymianę wspólnych doświadczeń. W zajęciach przygotowanych przez Wielkopolskie Forum Organizacji Osób z Niepełnosprawnościami wzięli udział uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz klasy V Szkoły Podstawowej Nr 3.

Podczas prowadzenia warsztatów został położony nacisk na empatię wobec ludzi z różnymi formami niepełnosprawności. Służyły do tego takie narzędzia jak: przepaski na oczy, gogle imitujące zaburzenia widzenia, książki napisane językiem Braille’a, laski dla niewidomych, wózek inwalidzki. Zadaniem młodzieży było wykonanie poszczególnych zadań przy pomocy wyżej wymienionych rzeczy.

 

To może Cię także zainteresować:
"Portret" w Poznaniu
O niezwykłym życiu Wandy Rutkiewicz na DKK
Jesień z dobrą książką

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: biblioteka-trzcianka.pl / JN / foto: biblioteka-trzcianka.pl

Komentarze