Samodzielna aranżacja wnętrz - nie bój się zmian!

06.12.2017

 

Masz zdjęcia lub film do tego artykułu?   Wyślij je do nas!

#dom & ogród   #aranżacja   #wnętrze   #zmiany   #bez strachu   

Każda kobieta raz na jakiś czas czuje potrzebę zmian. Potrzeba może dotyczyć zmiany we własnym wyglądzie, ubiorze czy fryzurze. Czasami potrzeba zmian związana jest z otoczeniem i dotyczy np. wystroju mieszkania. Samodzielne wykonywanie aranżacji wystroju mieszkania może przynieść wiele satysfakcji, ale też rozczarowań. Warto więc odpowiednio przygotować się przed dokonaniem zmian.

 

Wnętrze mieszkania powinno wyrażać charakter mieszkańców, a jednocześnie powinno być funkcjonalne. Jeżeli domowników jest więcej pomysły można konsultować i omawiać, aby nie zrobić niczego wbrew bliskim.

Pomoce naukowe

Po pierwsze powinno się zastanowić nad całokształtem zmian jakich chcemy dokonać. Można do tego wykorzystać po prostu kartkę papieru i rozrysować na niej układ pokoju lub mieszkanie, jeśli zmiany mają dotyczyć całości. Warto do rysunku używać kolorów, aby móc sobie wyobrazić kompozycje. Można też korzystać z programów do aranżacji wnętrz, będzie to szybsze i bardziej precyzyjne rozwiązanie. Przy okazji będzie to też świetna zabawa.

Mała zmiana - duża zmiana

Jeśli nie jesteśmy pewni co chcemy zmienić, można zacząć od małych zmian. Czasami zmiana firanek i zasłon w pokoju odmienia jego cały wygląd. Zmiana ciemnych poduszek kanapowych na jasne, rozjaśni cały pokój. Może zamiast jednokolorowej zastawy używać kolorowych kubków, talerzyków i miseczek. Albo odwrotnie. W ten sposób można odnaleźć kolory, które dobrze na nas działają oraz kolory, które wprawiają nas w zły nastrój.

Przepych czy skromność

Dobrą zasadą, którą przynajmniej na początku powinniśmy się kierować jest: im mniej, tym lepiej. Zasada może się odnosić do ilości wprowadzanych zmian za jednym razem lub ilości stylów, które chcemy zastosować. W tym wypadku można stworzyć neutralną bazę i bardziej szalone pomysły wprowadzać stopniowo. Dzięki temu unikniemy chaosu.

Co dwie głowy to nie jedna

Wiedza teoretyczna też jest ważna. Na rynku jest mnóstwo źródeł, z których można korzystać, żeby zdobywać wiedzę. Od tradycyjnych gazet po blogi. Warto czytać, oglądać i słuchać porad osób zajmujących się aranżacją wnętrz zawodowo lub osób, które mają już doświadczenie w tej kwestii. Ciekawym doświadczeniem będzie również odwiedzanie sklepów z gotowymi aranżacjami.

Najważniejszą jednak zasadą jest aby kierować się własnym gustem i upodobaniami. Zarówno wyposażenie, jak i kolory znajdujące się w mieszkaniu powinny odpowiadać naszemu charakterowi. Mieszkanie czy dom to jest miejsce, w którym mamy czuć się komfortowo i bezpiecznie.

 

Artykuł przygotowany przez WyszukiwarkaMieszkan.pl

To może Cię także zainteresować:
Trójwymiarowe panele doskonałe w aranżacji łazienki
Skuteczna ochrona drzwi wejściowych przed czynnikami atmosferycznymi
Kolektory słoneczne oraz panele fotowoltaiczne - czym się charakteryzują?

 

Poglądy przedstawione w niniejszym materiale są wyłącznie poglądami Autora. Materiał został opublikowany przez Autora - zachowana pisownia oryginalna tekstu. Szczegółowe informacje znajdziesz w Regulaminie. Jeśli uważasz, że niniejsza publikacja jest jego naruszeniem lub narusza ona obowiązujące przepisy prosimy o zgłoszenie tego faktu TUTAJ.

red. DDWLKP.pl | źródło: materiał partnera

Komentarze